Wpis z mikrobloga

Hejka :) Kupuje E38 '96 z niesprawną zmieniarką (nie czyta płyt tylko jest Error CD). Wystarczy po prostu kupić używaną zmieniarkę do przedlifta i w jakiś prosty sposób przełożyć?

#e38 #bmw
  • 10
@ofkoz: Ale tylko zmieniarka nie działa? ja w e46 miałem tak, że też coś nie działało i nagrałem płytę z softem do radia (nawet na chomikuj się znajdzie) wkładasz i "aktualizuje" się soft i zaczyna wszystko działać. W tych starszych często jak aku było rozłączane to soft się gubił
@ofkoz: odłącz przewód z zmieniarki i podłącz na nowo i zobacz czy zadziała, u mnie radio(z navi strzałkową) w ogóle nie czytało softu, zmieniarki i navigacji po odłączeniu przewodów z czytnika navi i zmieniarki i podłączeniu, radio odżyło i wszystko zaczeło śmigać jak należy.
@ofkoz w e36 naprawiłem niesprawną zmieniarkę w jakieś 3 minuty. Jeżeli robi CD check A potem wali errorami to trzeba zdjąć obudowę, docisnąć plastikowy ślizg wózka lasera do ślimaka, dokręcić i będzie trybić.
@Jaro070: miałem fabryczne radio z nawi, ale nie działało, kumpel mi nagrał ten soft, włożyliśmy i załapało, w szczegóły nie wchodziłem, możesz mieć rację, że to od nawi :) ogólnie zrobiłem to tylko po to, żeby sprawdzić czy nie jest zepsute, bo od razu wyciągnąłem i pogoniłem całość :) teraz mam inne.
@ofkoz: mi to kumpel nagrywał i rzeczywiście tak jak ktoś wyżej pisał, do był soft do navi, a nie typowo do radia :/

skoro CD ERROR to moim zdaniem albo #!$%@? czytnik, albo nie czyta formatu w jakim nagrana jest płyta, sprawdź na inne, albo tak jak mówiłeś, wymień zmieniarkę