Wpis z mikrobloga

obejrzałem całą konferencję i po raz kolejny, czwarty już raz się rozczarowałem..oneplus powinni zmienić nazwę na deja vu plus..serio...od czasów genialnej jedynki, która w dniu -premiery powalala specyfikacją i ceną, i której z radością i bez kompleksów używam do dziś, każda kolejna premiera jak dla mnie nie wnosi nic ciekawego(no ok dash charge jest spoko) a jedynie stopniowo podbijają cenę już coraz bardziej zbliżając się do samsugngów (które kiedyś też byly synonimem wydajnego taniego telefonu)..wiem co mowie uzywam opo a dziewczyna uzywa 3t i wielkich roznoc nie ma zarowno w wydajnosci, czasu pracy na baterii czy tak na kazdej konferencji zachwalanym aparacie..niby lepsze ale w gruncie rzeczy to samo..
najlepsze jest to ze juz porzucili swoje pierwotne motto czyli zabojcza wydajnosc za niska cene i na poczatku konferencji Carl oznamil ze spec's doesnt matter i #!$%@?......czyzby telefony obecnie doszly do sciany jezeli chodzi o specyfikacje? chyba tak bo od paru lat jest zastoj
No więc czym chwalili sie tym razem?
1.design- nic nowego, kropka w kropke poprzednie modele, jaranie sie ze telefon jest cienki wow super nowosc bulwo..
2. aparat - tu jest jedyna chyba nowosc - podwojna kamera i jakies softwareowe bajery(chociaz ustawienia iso, balans bieli to juz byly, ba nawet histogram to juz w opo byl)...czy to cos da trzeba by zdjecia ocenic ale moim zdaniem czysty marketing...no bo co ze kamery zrobia podwojne zdjecie i na ich podstawie skleja jeden super ostry..hmm brzmi jak funkcja clear shot z poprzednich wersji ich telefonow tyle ze tam zdjecia byly z jednej kamery nie z dwoch..moim zdaniem zadna to roznica..
3. dash charge - nic nowego
4. zachowali jacka - nic nowego i bardzo dobrze - jack jest bardzo uzyteczny, podlaczysz to wszystkich starszych sprzetow !
5. ekran -to samo - liczylem ze w koncu dadza jakas wyzsza rozdzielczosc tak wiem sam kiedys bylem przeciwnikiem wyzszych rozdz. niz full hd bo 'po co na takim malym ekranie wiecej' dopoki nie odkrylem vr w telefonie...najlepiej jakby mozna bylo bylo zmieniac rozzielczosc w zaleznie od potrzeb w celu oszczedzania baterii i wydajniejszej pracy bo do fb faktycznie 4k jest zbedne..
5. wiele zakresow gsm - spoko dla podroznikow, dla wiekszosci zbedna, imho bardziej chodzi tu o ciecie kosztow produkcji/dystrybucji niz wygody usera
6. naprawili vibracje - nie przeszkadzalo mi to choc faktycznie jest dosyc dziwna
7. wzdajniejsze klocki - oczywiscie na plus chociaz nie oczekiwalbym niczego mniejj
8. oxygenos - nic nowego.
cena 499euro - moglo byc gorzej..

sama koferencja byla nudna, zwykle korpo pijarowe pitolenie, wialo sztucznoscia - naprawde nie mogli tego nagrac z jakas publicznoscia? duzo bardziej wolalem poprzednie launche na VR niz pseudo live ktory nawet nie byl live'm...

nie hejtuje, kocham moje opo i kibicuje tej firmie ale jak dla mnie kazda kolejna premiera nie wnosi nic co by wywolalo u mnie syndrom 'shut up and take my money'' jak to zrobil opo...a tego badrzo bym chcial..natomiast mam wrazenie ze utkneli na jakims poziomie i nie moga sie z tego wygrzebac tak jakby ich fabryka nie byla w stanie wyprodukowac nic drastycznie innego i tluka w kolko to samo.

zapraszam do dyskusji, jesli cos pominalem dajcie znac chetnie dopisze, plusujcie, subujcie, lajkujcie blah blah blah link in the description below...;)

#oneplus #oneplus5
  • 9
@thuia: Skoro dyskusja, to w nią wchodzę. Nie wiem za co "kochać" jakąkolwiek firmę? Po co za nią trzymać kciuki? Wiadomo, że chodzi tylko o to, żeby wyciągnąć max kasy z Twojej portmonetki. Ty ją "kochasz", a ona ma Cię w doópię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thuia: dopiero doczytalem, że jedyna sensowna opcja czyli 128gb/8gb kosztuje jednak 559euro także z ceną też lipa, 80 drożej niż 3t w dniu premiery...za co te 80? nie wiem..może za ich przerośnięty support team którym też się chwalili.
@VanGogh: nie jestem jakimś fanbojem jak widzisz bo krytykuję ale kochać firmę można oczywiście tak samo jak i produkt...ok może miłość jest zarezerwowana tylko dla relacji między ludzkich więc może bardziej "uwielbiać" ...nie masz tak że uwielbiasz coś? jeden uwielbia swoje auto, inny telefon a jeszcze inny buty..nic w tym złego wiadomo że firmy chcą zarobić ale też dostardczają nasze ulubione rzeczy bez których nasze życie było by w dużej mierze
@spoxman: jasne że jak mieliby wprowdzac zbedne gadżety to lepiej niech nie dodaja tylko równoczesnie niech nie podnosza ceny bo tutaj poza dodatkowa kamera nie ma nic nowego a cena w gore o 80 euro...i tak co roku..
lista marzeń? już mówię
- lepszy ekran, bardzo lubię vr i da się bo inne chińczyki mają już więcej niz fullHD,
-lepsza bateria tak z 4000mAh by stykło, nie musi być taki cienki
@spoxman: jeszcze jedno - lepsza lampa blyskowa - w opo byla podwojna a i tak ssala mocno i swiecila duzo slabiej niz w starutenkim samsungu note - sprawdze dzis lampe w 3t ale przypuszczam ze nadal ssie...
i jeszcze większy ekran - z 6 cali albo i wiecej...luuuubie duze ekrany, nie od parady kupilem pierwszego note w czasach gdy uchodzil za niesamowita cegle i ludzie mylili go z tabletem:)
a już