Wpis z mikrobloga

Jak pozbyć się gościa, który nie płaci za mieszkanie?
Problem był już z nim omawiany wielokrotnie. Powiedział, że to ostatni raz. W dniu rozliczenia dostaje telefon od sąsiadów, że zrobił głośną imprezę był agresywny w stosununku do sąsiadów, prawdopodobna demolka. Dzwonię - musiał wyjechać na długi weekend, kasa będzie jak wróci, a impreza to nieprawda.

Boje się, że na chacie jest demolka. Nie ma z nim kontaktu od tygodnia. Nie odbiera telefonów. W mieszkaniu go nie ma. Długi weekend skońcyzył się 2 dni temu. Umowa skonstruowana jest tak, że w razie niepłacenia natychnmiastowe zerwanie. Wydaje się, że są podstawy do wywalenia go siłą, ale nie. Policja twierdzi, że tylko sąd może nakazać go wywalić i oni dopiero interweniują.

Mam sie bujać kilka miesięcy po sądach? Wynajem to moje źródło utrzymania. Gośc jest gołodupcem, gówniarz, pijaczyna, ćpun. Nigdy mi kasy nie odda. Co robić?

#prawo #mieszkanie #wynajem
  • 13
  • Odpowiedz
@bgjm zależy od tego co masz w umowie, w każdym razie: zastaw na rzeczach wniesionych, albo rozwiąż z nim umowe jednoczesnie 'wynajmujac' mieszkanie kilku karkom.

Za zaległy czynsz #!$%@? go cywilnie i tyle
  • Odpowiedz
@jokefake: @Irritum: @Jade: nie moge mu wejśc na mieszkanie. Do roku wiezienia za wtargniecie. Gościu na kumatego nie wygląda, ale jak coś z tym zrobi, lecę z zawodu, jestem nauczycielem.
  • Odpowiedz
@bgjm jak masz w umowie ze natychmiastowe wypowiedzenie to slij priorytetem info o tym, poczekaj az awizo ci zwróci, albo odbierze, najem na brata/kogos z rodziny i mieszkanie twoje.

Also naucz sie #!$%@? w najem okazjonalny, bądź poszczegolne pokoje z prawem użytku korytarza kuchni i lazienki.
  • Odpowiedz
@jokefake: coś tam wiesz, próbujesz kolesia pouczać o najmie okazjonalnym, ale nie do końca jednak. Taki zapis ma zerową moc w świetle bezwzględnie obowiązujących przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów.
  • Odpowiedz