Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje Waszej pomocy. Niedługo zbliżają się urodziny mojego różowego i chciałbym zrobić jej prezent i kupić pianino cyfrowe. Niestety jestem zielony w temacie, a nie chcę jej kupić jakiegoś totalnego crapu. Czy może ktoś coś polecić? Mam na to ~2k cebulionów.
Różowy jest tak na poziomie początkujący +, sama w domu się uczy ze słuchu. Nie będzie raczej koncertować więc ważne jest wyjście słuchawkowe.
Każdy tip mile widziany.

#pianino #pytanie #klawisze
  • 7
@Uncle_Ben: za 2k nie spodziewaj się super jakości dźwięku, od tej kwoty dopiero zaczynają się pianina cyfrowe. Ja mam Yamaha P 115, jest mniej więcej w Twoim przedziale cenowym, myślę że ciężko znaleźć jest coś lepszego w tej cenie, tzn wszystkie będą miały podobną jakość dźwięku i możliwości. W tym modelu masz nawet 2 wyjścia słuchawkowe, drugie w teorii jest dla nauczyciela, ale możecie razem sobie słuchać na osobnych słuchawkach :)
@Uncle_Ben: zwróć uwagę na ilość głosów polifonii. W P45 masz tylko 64 głosy, co oznacza że jak przyciśnie pedał sustain żeby niektóre klawisze dłużej wybrzmiały to może szybko dojść do limitu głosów i będzie pewnie ucinał najpóźniej wciśnięte klawisze, w P115 masz już 192 głosy, co w zupełności wystarcza do amatorskiej gry.