Wpis z mikrobloga

@cardival: Robot pływający z gps i platformą do nęcenia. Raz wypływasz nęcisz łowisko zaznaczasz markera gps tego miejsca + koordynaty bazy. W ten sposób mamy prawie autonomiczne nęcenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawei bo musimy naładować zanęty, no chyba że pijdziemy dalej i zrobimy stację załadowczą( ͡º ͜ʖ͡º) #robotyka i #wedkarstwo
@mojemacki: tak jak powiedział @interface trochę może być to skomplikowane jak na moje możliwości i wydaje się dużo roboty :)
@Sibikk: Ciekawy pomysł, może nie do końca jako robot pływający(ale nie wykluczam tego) ale coś z wykorzystaniem gps, już jakieś nakierowanie jest, dzięki
@cardival: To może autonomiczny skaner dna zbiornika wodnego ( ͡º ͜ʖ͡º) Bardzo mało jest "robotów" wodnych. Nie ma ograniczenia wagowego za bardzo więc można poszaleć w czasem działania i mnogością czujników.
@Sibikk: no to nawet lepsze i nie musiał bym dodatkowej kasy na moduł gps wydawać, a większość elementów już bym mial. hmmm... dobra rozkmina, fakt nie ma dużo robotów wodnych...
@cardival: intensywnie myślałem nad symulatorem jazdy samochodem z poziomu aplikacji, która by posiadała wszystko co normalny samochód czyli światła, skrzynia biegów, kierunkowskazy, cz. parkowania i kamerka nadająca obraz w czasie rzeczywistym do apki , a teraz trochę mi namieszałeś :)
@cardival porusza sie platforma/robot/ samochodzik.
Czujniki odległości lub nawet kamera. Gdzies widzialem w pelni sprawny nawet program.
Smjga po pokoju rysujac mape 3d ktora wysw jest w komputerze.