Wpis z mikrobloga

Mam numer VIN i niemieckie blachy, czy na tej podstawie mogę sprawdzić(nawet odpłatnie) historie samochodu na terenie Niemiec? Po wpisaniu VIN na stronach w Polsce, w rubryce przebiegu pokazuje, że brak danych. Teraz pytanie czy to kwestia tego, że nie ma ich w polskiej bazie czy może tego, że nie ma takich danych w ogóle?
#motoryzacja #kupnosamochodu #auto
  • 15
  • Odpowiedz
@Jeesek: z tego co mi wiadomo, to bezpłatnych online nie ma. co do stron oferujących odpłatną weryfikację, to nie znam żadnych potwierdzonych (w sensie, że weryfikacja jest dokładna a nie naciągactwo na pseudousługę). znajomi, którzy sprawdzali historię z niemieckich vin, robili to w aso danej marki "po znajomości", bo oficjalnie aso nie może podać historii jeśli nie jesteś właścicielem pojazdu.
  • Odpowiedz
@kotelnica: Czyli jeżeli na takich stronach(płatnych, polskich) nie ma informacji o przebiegu. Można założyć, że samochód nie był serwisowany w ASO. Czy też może być tak, że baza danych nie ma dostępu do takich informacji?
  • Odpowiedz
@Jeesek: większość tych płatnych serwisów, ma jakieś szczątkowe bazy z dziwacznych źródeł i są nic nie warte, nawet rozkodować vin'u porządnie nie potrafią (wyskakuje Ci np. 3d HB gdzie masz 5d HB). kolega sprawdzał kiedyś samochód (swój już na który miał wszystkie papiery) i nawet już w podstawowych danych było sporo przekłamań. także, moim zdaniem, szkoda pieniędzy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jeesek nie da się w żaden sposób na 100% zweryfikować przebiegu, natomiast warto zainwestować w jakieś raporty w celu sprawdzenia bezwypadkowosci pojazdu. Co za auto?
  • Odpowiedz
@kszaku: BMW Seria 1. Jak kupowałem swoje pierwsze auto, strasznie się naciąłem. Dlatego teraz zanim wydam jakiś większy hajs na auto, chcę je dobrze sprawdzić i nie kupować pierwszego lepszego które wpadnie mi w ręce. Ale z tego co zaczynam czytać, nie jest to takie łatwe :D
  • Odpowiedz
  • 1
@Jeesek to zobacz na Bimmer check, sprawdzałem tam ostatnio BMW seria 3 przed zakupem i była historia serwisowa za lata 2007-2013 plus informacja o jedynym uszkodzeniu (później auto było już w PL). To było wystarczające by brać auto na diagnostyke w warsztacie, a koniec końców kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TopowyJanusz majac dostep do systemu bmw aos kazdy moze wygenerowac historie pojazdu. Po prostu gosc ma wykupiony dostep i dorabia sprzedajac raporty. Ja kupowalem auto serwisowane do konca, dostalem ksiazke serwisowa ale przebieg wydawal sie bardzo niski jak na 12letnie auto - cos ok. 108kkm wiec wykupilem bimmerchecka zeby zobaczyc czy to co mowi ksiazka pokryje sie z tym co oni podadza no i sie nie zawiodlem. Wszystko sie zgadza i wiem
  • Odpowiedz