Wpis z mikrobloga

Pamiętacie ten wpis? https://www.wykop.pl/wpis/14486265/a-gdyby-nasza-ekstraklasa-nie-bylaby-liga-a-szesna/ Pewnie, że nie, minęło w końcu ponad 1,5 roku xD

Właśnie stworzyłem coś podobnego tylko, że teraz przenosimy się na (nie)typowe polskie osiedle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Elo, jestem Karol Nowosądecki, i właśnie przeprowadziłem się na nowe osiedle o nazwie #ekstraklasa która wcale nie jest taka ekstra jak ją reklamują xD a już na pewno nie ma nic wspólnego z klasą, zresztą posłuchajcie kto tu mieszka w moim bloku, bo mi aż ręce opadają.

1. Zacznijmy od mistrza osiedla, człowieka sukcesu i najprawdziwszego Janusza biznesu, facet oficjalnie ma ksywę pułkownik bo spędził 40 lat życia w wojsku (z czego 35 za komuny i ostatnio chodzi wszędzie #!$%@? bo mu chcą emeryturę obciąć), nieoficjalnie: TEN BOGATY #!$%@?, serio nikt tu #!$%@? nie lubi, nawet ksiądz, osoby z, którymi ma najlepsze stosunki po prostu powstrzymują się od życzenia mu śmierci na głos, ostatnio wygrał w zdrapce 50000 to odnowił sobie Mercedesa rocznik 79 i wykupił miejsce parkingowe na własność to Pyralski spod 3 prawie zawału dostał.

2. Pod 2 mieszka Janu... nie sorka Jurij, nie wiem gdzie się ten człowiek uchował bo ponoć jest Polakiem, ale po rusku zaciąga bardziej niż człowiek co nie wyszedł nigdy poza Moskwę xD Jak wszyscy nienawidzi pułkownika, tym bardziej, że prawie kupił tą samą zdrapkę co on, ale ostatecznie zdecydował się na tą obok, przegrał 2 złote.
Jest złotówą, często narzeka na kursy do lotniska bo daleko i nie zdąży do domu na swój rytuał picia whisky o 19, ale muszę przyznać, że jest niezłą złotą rączką, co roku skupuje zdezelowany sprzęt, używa go w międzyczasie naprawiając i ulepszając, a potem sprzedaje w lipcu na wyprzedaży pod blokiem, jego wierny kompan Michaił, ponoć ma niedługo jechać do Turcji, gość tak się zamartwia przez to tegoroczną sprzedażą, że whisky popija mamrotami.

3. Pod 3 mieszka już wspomniany Lech Pyralski, były tramwajarz, obecnie dorabia sobie do emerytury jako kucharz w szkole niedaleko, ostatnio coś wspominał, że chyba trzeba pomyśleć o współpracy z Jurijem na letniej wyprzedaży, bo ma dobrego kumpla w hurtowni AGD i może zyskać sprzętu po taniości, a poza tym ktoś w końcu powinien utrzeć nosa pułkownikowi. Wiem również, że ma jakieś problemy wewnętrzne, ale stara się je tłumić w sobie, raczej się nie dzieli z nikim takimi informacjami.

4. Pod 4 mieszka trochę podstarzały Sebix, ma kosę z Arkiem Świnickim spod 13, prowadzą sklepy naprzeciwko siebie, Seba sprzedaje najróżniejsze modele do sklejania, głównie statków, Arek prowadzi sklep rybny, ich typowa konwersacja w ciągu dnia wygląda tak:
S: ZAMKNIJ TEN SKLEP BARANIE! SMRÓD TWOICH STARYCH ŚLEDZI PRZESIĄKA PRZEZ MOJE MODELE!
A: CZYJE ŚLEDZIE SĄ STARE, POWTÓRZ JEŚLI MASZ ODWAGĘ!
S: TWOJE PIEPRZONY ŚMIERDZIELU!
i wtedy zaczynają się obrzucać tymi rybami i modelami statków xD, do tego jeszcze pół osiedla dołącza do różnych stron xD, nie wiem jakim cudem jeszcze wyrabiają finansowo.

5. Pod 5 mieszka taki facet, który całe osiedle obstawia, że w końcu się wyprowadzi. To go ma wyrzucić rada osiedla, to sam zapowiada, że się wyprowadzi, to nie płaci rachunków, ale ostatecznie zawsze wychodzi na prostą i zostaje na kolejny rok, zbiera scyzoryki, to jego pasja, raz przechodziłem jak akurat miał otwarte drzwi to całą ścianę miał scyzorykami wywieszoną, jak z nim gadasz to też tylko scyzoryki i scyzoryki, nie lubi się ze starą babą spod 6. Ostatnio trzymał się z takim Maciejem jak się znalazł w ciężkiej sytuacji, ten Maciej mu pomógł wyjść na prostą, nawet założyli jakiś wspólny biznes z tymi scyzorykami, ale coś im nie pykło bo jakiś stary Niemiec wykupił udziały i pozbył się Macieja.

6. Stara Baba Numer 1, znacie te hehe, miłe starsze panie? No to to jest jedna z nich, monitoring osiedlowy 24/7, ciągle wypisywała oświadczenia, zgody, skargi, widać to doświadczenie z Milicji hehe, ostatnio wrócił jej syn to się uspokoiło, pewnie jej uświadomił żeby się ogarnęła z tymi akcjami. Nienawidzi się ze Starą Babą Numer 2 ale Stara Baba Numer 2 przynajmniej poznała papieża, ba nawet z nim pisywała. Numer 1 jej tego strasznie zazdrości ale udaje, że nie. Obie za to mają dość nietypową pasję, niegdyś chodziły na jakieś sztuki walki z maczetami/mieczami/nożami itd. ale teraz są już za stare i po tej akcji Podwawelską rada osiedla zabroniła wszelkiej broni białej w odległości 5 metrów od bab.

7. Pod 7 mieszka gość, któremu sprzedawca wmówił, że to mieszkanie nad morzem, a do morza ma 30 kilometrów xD Raczej dość spokojny, choć żona ciągle mu narzeka, że powinien się bardziej starać, wywalczyć jakiś awans w pracy czy coś. Facet rok w rok celuje jednak tylko w wyrobienie normy, żeby nie groziła mu redukcja, a potem się #!$%@? 2 miesiące xD

8. Typowy wieśniak, przyjechał do WIELKIEGO MIASTA swoim ciągnikiem i wszystko jest dla niego jeszcze oh i ah, nie angażuje się zbytnio w osiedlowe awantury, ale jak już się na dobre zadomowi to w końcu zacznie, pracuje dla Urzędu Miasta i kładzie chodniki, jak to mawia, kącik ciasny ale własny, po czym zakręca wąsem pod nosem, i bierze łyk taniego piwa.

9. Od 9 zaczyna się osiedlowa patologia, w sumie nawet nie (zawsze) patologia, ale ludzie na, których sąsiedzi z mieszkań 1-8 patrzą z góry. Pod 9 mieszka były górnik, przeprowadził się tu chyba z Lublina (?), ponoć lubi amatorskie walki bokserskie, w zeszłym roku bił się nawet z jakimś znanym mistrzem z Serbii i, o dziwo wygrał. Ponoć kiedyś w jego mieszkaniu były ciągle hulanki, aż go stąd wysiedlono ale odpokutował swoje i wrócił.

10. Pod 10 mieszka gość, który w zeszłym roku był sensacją osiedla, wyłowił drugiego największego suma w Polsce (ale znów, wygrał Pułkownik), mimo, że łącznie waży z 50 kilogramów, a jego wędka pamięta czasy słusznie minione. Niestety, poczuł się za mocno, i prawie całą kasę za 2 miejsce przejadł na jakichś bzdetach, ma szczęście, że ciągle trzyma się z nim kumpel z Hiszpanii, Ernesto, bo gdyby nie jego pomoc to mógłby zatonąć w długach.

11. Pod 11 mieszka Ślunzak, też były wojskowy, też pułkownik, ale połowa osiedla o tym nie wie po ciągle gaworzy coś w tym swoim niezrozumiałym języku. Jedyny, który jako tako go rozumie to Sebek spod 4, który traktuje go trochę jak upośledzonego młodszego brata, raz mu nawet nie oddał 300 zeta to ten się pół roku nie skapnął i znowu musiała obradować nad sytuacją Rada Osiedla bo mieliśmy kryzys jak się zorientował xD

12. Facet robi coś w przemyśle naftowym, ale chyba nie osiąga tam sukcesów bo coś mu kurek z gotówką przystopował już kilka lat temu hehe, jego syn miał być naukowym odkryciem Polski, a nie zdał do następnej klasy w miejscowej gimbazie xD Poza tym raczej normalny członek społeczności, mówi, że kryzys naftowy zaraz się skończy i wtedy zobaczymy kim będzie on a kim my xD

13. Arek Świnicki, najciekawsze już o nim napisałem wyżej, przypomniało mi się jeszcze jak kiedyś odkrył, że dzieciaki, które malują mu bohomazy na szybie do rybnego robią to na zlecenie Sebka, dzieciakom wbił się wtedy na jakiś turniej piłkarski i tak im nakopał, że dostał wyrok w zawieszeniu xD

14. Stara Baba Numer 2, z ciekawostek dodam jeszcze, że jest niesamowitą patriotką, wszędzie biało-czerwone pasy, flagi itd. w dodatku bardzo religijna, ale jak przychodzi co do czego to nie przeszkadza jej to napieprzać się ze Starą Babą Numer 1.

15. Gostek został wyrzucony z osiedla, w jego miejsce zresztą się wprowadziłem, najśmieszniejsze, że pewnie by się tu utrzymał, bo miał zapłacić zaległe rachunki itd. niósł gotówkę do urzędu i spotkał wtedy Arka Świnickiego, ten do niego SIEMA, i z taką grabą wyskoczył, że mu cały ten hajs wpadł do rzeki, nie zdążył już skombinować reszty na czas, więc go wyrzucili za brak opłat.

16. Andrzej Ruchnik, Miejscowy żul, gość utrzymywał się na powierzchni mimo ciągłego kombinowania z opłatami, podatkami itd. Chodził pijany do roboty, pijany z niej wracał, ale w tym roku miarka się przebrała, Rada Osiedla już mu nie darowała ukrywania kolejnych rachunków, w dodatku gość wisi kasę WSZYSTKIM, nawet jakiemuś Niemcowi xD Wylądował na walizkach i spora szansa, że już się nie prześliźnie nawet do przytułku tylko skończy pod mostem :P

#heheszki #ekstraklasa #pilkanozna
  • 14
@Bartoni: a widzialem jak po drodze po zdrapke pulkownik spotkal sebka. Wymienili uprzejmosci, sebix nawet lekko zainteresowal sie pomyslem sasiada ale mu za daleko isc. Rozwalil sie wygodnie na lawce i otworzyl browara. No i nie dosc ze nie kupil szczesliwego losu to jeszcze dostal za te piwko mandat.