Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Inżynierii Danych na PG? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wybiera się może ktoś? Jest to nowy kierunek, tylko 65 miejsc, trudno powiedzieć jaki będzie próg bo może być małe albo duże zainteresowanie, wielka niewiadoma. Na 90 % nie dostanę się na informatykę więc zostaje mi to albo elektronika i telekomunikacja. Jednak wolałbym trochę bardziej "informatyczny" kierunek. Ktoś się na to wybiera albo studiował coś podobnego na innej uczelni, ma to sens?
Siatka godzin wygląda następująco http://ects.pg.edu.pl/siatka-godzin?courseId=10181
taki miks programowania z marketingiem i zarządzaniem(xD) i trochę się boje że to będzie taka uboga informatyka z przedmiotami "ekonomicznymi" wciśniętymi na siłę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#matura #pg #datascience (wiem że średnio związane) #politechnikagdanska #studia
  • 9
  • Odpowiedz
@looklikelance: Międzywydziałowy
WYDZIAŁ ELEKTRONIKI, TELEKOMUNIKACJ I INFORMATYKI i WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA I EKONOMII
Jak próg będzie większy od tego na infę to nie mam szans ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale i tak bym spróbował, to nic nie kosztuje.
  • Odpowiedz
@Namorzyny Jeśli chodzi o kierunki to musisz koniecznie znaleźć osobę która już robiła taki, i nie ma co porównywać między uczelniami. Wszystko zależy od prowadzących zajęcia. Jeśli nie masz możliwości żeby się kogoś zapytać popatrz przynajmniej na prowadzących zajęcia i czy np. mają ciekawe publikacje na swoim koncie (choć to nie jest definitywny wskaźnik, ale da Ci przynajmniej jakieś pojęcie o tych ludziach).
  • Odpowiedz
@Namorzyny: wyglada ciekawie, wszystko i tak zalezy od Ciebie czy bedziesz sie uczyl czy nie, prowadzacy z eti i tak dadza popalic nawet jak bedziesz mial 1 przedmiot na eti i 10 na zarzadzaniu, nie spodziewalbym sie ze bedzie latwo, zwlaszcza dla typowych przegrywensow jakich pelno na eti :p w sensie ze na zie jest bardziej socjalnie, to dobrze.
  • Odpowiedz
@Namorzyny: w sum to wystarczy popatrzec na czlowieka i od razu widac czy nadaje sie na eti infe na przyklad czy nie, jak jest zadbany i sie usmiecha to pewnie bedzie robil inzyniera 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz