Wpis z mikrobloga

#ksiazki #pytanie #fantastyka

Znów doszedłem do momentu w którym nie wiem co przeczytać, może coś polecicie. Lubie fantastyke, która ma jakieś nawiązania do realnego świata. Nie stuprocentowo baśniową.

Książki które lubie:

- Pan lodowego ogrodu
- Achaja/ Pomnik ceszarzowej
- Książki Pilipiuka
- Książki Łukajenki
- Harry potter
- Wiedzmin

Książki których nie lubie:

- Władca pierscieni
- Hobbit
- Niezgodna

Możecie coś polecić?
  • 42
@Destr0 hurr przestan lubic to czego ja nie lubie durr.
Boszzz, najgorszy typ czytelnika...

@johni4k jak koledzy wyzej - Sanderson :) dobre fantasy, niezbyt basniowe, wiadomo sa czary itp. ale nieprzesadzone to jest.

No i Przechrzta :) jego seria demonów i Adept to cos cholernie dobrego.

Moze zainteresowac Cie jeszcze Kłamca Ćwieka. Tam to masz z kolei odniesienia do kultury naszej co druga strone xD
@johni4k: Jest zła, nawet nie słaba, ale po prostu zła. Ziemiański pisał ją jak miał problemy z alkoholem co odbiło się chociażby na tym że książkę dokończali inne osoby. Głowna bohaterka jest praktycznie jedynie obiektem drwin, szykan i ciągłych gwałtów. Pomińmy że mamy masę braku logiki jak chociażby nie działająca etykietę dworską, dziwnie działającą armię czy nawet to że Ziemiański nie wie jak działa farba do włosów; po fragmencie kiedy bohaterka
@Destr0: Nigdzie nie mówie, że ta książka jest dobra. Nie czytam książek bo są mądrę, mają ciekawe słownictwo, większość z książek które wymieniłem ma poważne błędy w logice. Ja powiedziałem że tą książkę lubie, tego mi nie zabronisz.

Tak samo Ty możesz wyrazić opinie o książce że jest po prostu słaba. Mi się dobrze ją czytało, pozwalała mi wsiąknąć w świat który opisuje.

@Arveit: Nie przesadzajmy, też w drugą strone,
@johni4k oczywiscie, ze mogą sie mu nie podobac :P szanuję to, ze komus sie cos nie podoba, ale mocno gardze taka postawa, że wytyka komus, ze to lubi.

Gaimana nie czytalem jeszcze, wiec Ci nie pomogę, ale dla mnie Sanderson ma lekkie pioro. Czytam teraz Z mgły zrodzonego i szybko idzie, wciaga juz od prologu :D