Wpis z mikrobloga

@Wypok_spoko: @ra_s: a gdzie trzymacie dane? Karta SD nie pójdzie się szybko paść przy użyciu z bazą danych? 1 GB daje radę, nawet przy użyciu bardziej wyszukanych rzeczy w stylu Tomcata? Czas pewnie bierzecie z internetu? RTC nie montujecie?
@radekrad: NIe rozumiem o co dokładnie pytasz. Ja mam 16GB kartę i do sql pakuje bardzo malutkie rekordy dla moje projektu wystarczy.

@masterix: Taki "home made" system monitorujący wilgoc w mieszkaniu i kontroli odwilżaczy. Nic profesjonalnego.
Ja mam 16GB kartę i do sql pakuje bardzo malutkie rekordy dla moje projektu wystarczy.


@ra_s: tylko jak słyszałem są dwa problemy. Z jednej strony częste zapisy na karcie danych mogą spowodować, że karta szybko się zdegeneruje i zacznie się sypać (bo zapis jednego małego rekordu powoduje trochę zmian w bazie danych, logach transakcyjnych, indeksach i takich tam). No i w wypadku padnięcie zasilania zawsze jest niebezpieczeństwo, że padnie system plików
@radekrad: W moim przypadku to tylko dane o temperaturze i wilgoci z mieszkania nic wartościowego. Pewnie jakbym mial cos powazniejszego wykorzystał bym jakiś dysk zewnętrzny + backup do jakiejś chmury. Druga sprawa jakby bylo cos powazniejszego nie użył bym raspberry :)