Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Poza tym ten montaż niezbyt nadaje się do focenia :P


@khurghan: Ale tutaj też jest możliwość zamontowania zamiast okularu normalnego bagnetu do lustrzanki?

W tym małym refraktorze mam taką możliwość

1400 - w sumie nie jakoś super dużo, ale żona by mnie zamordowała :D
@khurghan: gdzies pisali na forum astro, że sprzedawcy oszukuja ludzi teleskopami tanimi, a normalmy sprzet zaczyna sie od 4,5tys-5tys zł. Także sam sie nastawiałem na to że po lornetce zakupie za tyle teleskop z opcja podpiecia aparatu czy mozliwosci zrobienia zdjec - interesowały mnie szczególnie fotki kraterów na Ksiezycu. Tylko pieniedzy na taki luksus trzeba.
@husky83: Szczerze Ci powiem, że nie wiem jakie są wymiary gwintów w korpusach lustrzanek, ale wydaje mi się, że wspomniany okular ma do taki gwint, jest to coś około 2". Poza tym na wyciąg można dokupić jakieś montaże do aparatów. Szczerze mówiąc więcej Ci nie napisze bo jeżeli chodzi o fotografię to jestem noga.

@sledz: Gratulacje :)

@sombretoy: Sam teleskop to dopiero początek wydatków. Możesz dokupić taki okular i
@khurghan: Wiekszosć teleskopów posiada Gwint T2. Taki podobny do m42, który da się nakręcić z 2-3 zwoje (body canona utrzymuje, ale polecam dodatkowo zabezpieczyć. Jak wykręcisz samo gniazdo na okular, to powinno dać się nakręcić jakiś pierścień m42>bagnet (na allegro takie pierścienie są od paru zł, ale polecam ten z chipem ostrzącym)
@khurghan: do synty 10 nie polecałbym okularu 3,5. W zasadzie kasa wywalona w błoto - w Polsce warunków na niego raczej nie trafisz. Od biedy ujdzie jakiś 5mm (ale rzadko można trafić na dobre warunki). Najczęściej (do dużych powiększeń) używam 8mm LVW Vixena - i to szkło mogę polecić. Odradzam też zabawę z wszelkiego rodzaju barlowami (szczególnie z dolnej półki) - mam dwa i leżą odłogiem.
jest to pierścień z pinami do przeniesienia automatyki, z tym że jest tam chip który symuluje silniki. Możesz podpiąć obiektyw analogowy do takiej lustrzanki i robić fajne ostre fotki. Jak to działa ? a no tak: po złożeniu kierujesz lufę na cel, przytrzymujesz spust do połowy, wtedy aparta zaczyna pobierać informacje o ostrości, Ty w tym momencie regulujesz ostrość na manualnych pierścieniach, czy to wyciągiem okularowym. Jeżeli wyostrzysz to aparat robi PIKKK,