Wpis z mikrobloga

#motocykle
Mirki, wyjazd zmusił mnie do refleksji nad zmianą sprzętu. Widzę już jakie przyjemne jest zwiedzanie.motocyklem, klekot niestety jest za słaby do komfortowych podróży autostradami, dupa boli dosyć szybko, a jazda w terenie jest dla mnie tak okazjonalna że jestem w stanie z tego zrezygnować na rzecz komfortu. Zacząłem sobie przeglądać portale aukcyjne i rozważać zmianę sprzętu . Na pierwszym miejscu jest Vstrom 650 , patrzę też na Trampka 700 i Versysa 650. Co tam jeszcze mam do wyboru? Raczej nie litra, aż tak chyba nie mam parcia na prędkości ( ͡º ͜ʖ͡º) chociaż w sumie to też jest akceptowalne, chciałbym mieć skuteczne hamulce i możliwości utrzymywania tych 140-150 dłuższy czas. Na motocykl chciałbym wydać do 20 tys, sprzęt najlepiej jakby był młodszy niż 10 lat i miał ABS . Jakie sprzęty warto jeszcze brać pod uwagę?
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie wspominałem o spalaniu? Żeby tak paliło jednak trochę mniej jak moje auto :)


@Kick_Ass: to chyba trochę za dużo wymagasz. Aaaaalleeee... Jak chcesz kompletnie odpuścić off, to sprawdź sobie Yamaha TDM900. Nie wiem jak reszta wymagań (budżet, ABS, wiek etc.) ale sprzęt jest bardzo chwalony. Kolega się przesiadł z Dominatora i poleca - spalanie 4 litry (sam, bez bagażu, traska) do 6,5 litra (miasto), spokojnie utrzymujesz 150-160 km/h, dużo
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Versys przy 150 - 160 pali dużo i ewidentnie nie jest to prędkość z jaką chce się poruszać (wibracje i problemy ze stabilnością). 140 to jest optymalna prędkość przelotowo przy której spalanie zostaje na poziomie 5l/100 km. Z mojego jestem zadowolony i mogę polecić, jeżeli jesteś w stanie przełknąć tą charakterystykę silnika (coś jak stary duży diesel z jedną dużą turbiną).
TDM 900 o którym wspomniał @Ostasz też
  • Odpowiedz
  • 0
@Ostasz a co myślisz od dl-u? Tdm mi się mocno nie podoba, w zasadzie tylko dl, versys no i te ktm-y ale o nich słyszałem dużo złych rzeczy o serwisie , kosztach utrzymania i awaryjnosci.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: fajna maszyna, pogadaj z chłopakami wyżej, ustaw się na jakąś #motowarszawa pojeżdżawkę, dla mnie trochę zbyt mało off, bo tak to też bym gdzieś tam rozważał. Stąd też w moim sercu F800GS ;) A KTM 950/990 no cóż - ja tylko tego spalania nie mogę łyknąć, tak to brałbym, przeserwisował i latał jak poyebany, bo to przekozak moto :) (awaryjność tylko jak robisz druciarstwo i zlewasz porządny
  • Odpowiedz
  • 0
@Ostasz wiesz ja i tak nie będę śmigał tak jak ty w ofie, a na pewno nie na motocyklu którego boję się zgruzować, prędzej kupiłbym coś lekkiego i uczył się tym prawidłowych odruchów i zachowania w terenie, ja to tylko przygodnie tak wiesz, śmignąć gdzieś na szuter czy wjechać na trawę. Lekkie brody coś w deseń tego co było na zlocie, GS też mi się podoba ale jednak DL wydaje się
  • Odpowiedz