Wpis z mikrobloga

@Setral: Jeżeli uważasz że przetwornica DC-DC używająca PWM to alternatywa to tak. Nie mniej jednak polecam sterowanie prądem a nie napięciem co zapewni liniową kontrolę nad jasnością.
@TheDuck: Na szybko poczytałem trochę informacji i czy sterowanie jasnością odbywa się w takim przypadku tzw. źródłem prądowym? Czy po angielsku będzie to "current source"?
@zetisdead: Czyli zmniejszone napięcie zmienia kształt sygnału? Niedobrze :(

Wobec tego czy sterowanie prądem ma wpływ na długość impulsów sygnału PWM?
Może tak - szukam metody ściemniania paska LED 12V, która działałaby szeregowo ze ściemniaczem PWM, ale też tak, aby ściemnianie (już ściemnionego paska) było
@zetisdead: Mając dwa paski LED o różnych temperaturach barwowych światła obok siebie, dwa takie same ściemniacze PWM (jeden do każdego paska) oraz trzeci ściemniacz (inna metoda ściemniania) chciałbym za ich pomocą regulować wypadkową temperaturę barwową światła, a trzecim regulować całkowitą jasność obu pasków jednocześnie.
@Setral: W takim przypadku to raczej trzeba by te sygnały z PWMów z dwóch ściemniaczy "wymnożyć" czyli połączyć tranzystory wyjściowe w szereg, wymaga to ingerencji w elektronikę tych ściemniaczy.
Nie jest to jakoś specjalnie trudne, ale trochę cięcia i lutowania będzie.