Wpis z mikrobloga

Nadal właśnie dokonał największego indywidualnego wyczynu w historii sportu. Wygrać 10x jeden turniej wielkoszlemowy to osiągnięcie nie z tej planety, którego nie da się porównać praktycznie do żadnych innych rekordów z innych dyscyplin sportowych. Dodatkowo Nadal zrobił to w erze Federera i Djokovicia, których ogrywał rok po roku przez dekadę. Nikt nigdy nie pobije tego osiągnięcia.
#tenis #sport
  • 21
@Gorti - Ja stawiam ze niejaki Rafael Nadal w przyszłym roku może pokusić się o pobicie tego rekordu. Warto dodać, że ta wygrana była potwierdzeniem DOMINACJI w dosłownym tego słowa znaczeniu (zero straconych setów w turnieju, rekord straconych gemów 29 czy 30)

@brydrzysta @emdey: Oczywiście ich osiągnięcia są bezsprzeczne natomiast ich osiągnięcią w ich DYSCYPLINACH są bardziej zależne od postępów "medycyny".
Tenis - to dyscyplina, w których czynnik medycyny ma w
Tenis - to dyscyplina, w których czynnik medycyny ma w zasadzie tylko jedno pole do popisu WYTRZYMAŁOŚĆ.


@MatH: Czyli akurat ten czynnik, z którym medycyna potrafi sobie radzić najlepiej. I całkiem przypadkowo, czynnik, który ma olbrzymie znaczenie przy stylu gry Rafy Nadala.

@Gorti: Nadal również przegrywał, tak jak Phelps.

Ale nie o tym chciałem. Samo sformułowanie "największy wyczyn w historii" wywołuje u mnie raka. Bo jak chcesz porównać wygrane Nadala
@MatH: na pewno nie odmówię Ci racji, chociaż wydaje mi się nie wybieranie najlepszego sportowca w historii ludzkości jest chyba niemożliwe, jest tyle fantastycznych osiągnięć w historii sportu.
Armstrong 7 razy na koksie a nie 10 czysto


@Gorti: O Armstrongu jak kończył karierę również podobno mówiono. Także poczekajmy tych 8-9 lat.


Phelps i Bolt nie byli mistrzami po 10 razy na tym samym dystansie.


@Gorti: No. Nie ich wina, że IO rozgrywane są raz na 4 lata.
@Gorti: Ale też wciąż mniej imprez niż rokroczne FO.

Nie wspominam, o tym, że jednak zwłaszcza w pływaniu MŚ na tyle ustępują rangą IO, że Phelps nie zawsze się do tego startu przygotowywał. Tak czy siak na 200 m motylkiem daje to 8 złotych medali + 2 złote medale w Igrzyskach Panamerykańskich.
@rooger: Może to pytanie pozwoli Ci to lepiej zrozumieć:

Przy założeniu, że każdy może wspierać sie medycznie to:
Co wymaga większych umiejętności:
- Obsługa butów/rowera ?
- Obsługa rakiety tenisowej ?

@brydrzysta: Tak to bardzo ciężkie i niewymierne zadanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żeby w ogóle porównać cokolwiek, trzeba to sprowadzić do wspólnego obszaru/domeny.
Takim czynnikiem, może być popularność dyscypliny. Dlaczego ?
- Im popularniejsza dyscyplina,
@rooger: Jeśli wydaje Ci się, że w kolarstwie istnieją osobą bez wspomagania współczesną medycyną, to nie masz pojęcia o czym mówisz.
BA w kolarstwie to nawet już mają wspomaganie mechaniczne -> SILNKI montowane w ramach.

Moja wypowiedz sprowadza się do spostrzeżenia:
MEDYCYNA nie pozwoli Ci trafić piłką w kort.
MEDYCYNA pozwoli Ci pedałować bez ustanku.
@MatH: W ten sposób to nie działa, serio.

To nie jest tak, że weźmiesz dragi, wstaniesz z kanapy i walniesz 200 km ze średnią 48 km/h.

Bez tysięcy godzin na treningu, bez kolarskiej techniki, bez pracy, sam koks nic nie da.

Armstrong, jakkolwiek był niesamowitym #!$%@? i oszustem, wcale nie miał dostępu do jakiś lepszych środków niż rywale. On miał jednak niesamowitą obsesję na punkcie wygrywania i nawet najmniejszych szczegółów nie