Wpis z mikrobloga

#wroclaw #imigranci #ukraina Czemu tak dużo Ukraińców przyjechało akurat do Wrocławia? Przecież to jest pod drugiej stronie Polski. Czemu nie zadowolili się bliższą warszawą czy krakowem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Drugie pytanie. Czemu tag #wroclaw ma więcej obserwujących niż #warszawa skoro w tym drugim mieszka 3x więcej ludzi?
  • 14
  • Odpowiedz
@lubie-sernik: @Dzonzi: w stolicy też ich pełno, są już nawet spoty reklamowe w metrze skierowane tylko do Ukraińców (napisy do filmu w języku ukraińskim). O ile 3-4 lata temu bardzo rzucaly mi się w oczy w komunikacji miejskiej osoby o ciemnej karnacji skóry, to teraz ciągle słyszę rozmowy w języku rosyjskim/ukraińskim, a afroamerykanów jakby mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a w Krakowie nie wsiądziesz do tramwaju w którym nie słychać ukraińskiego


@lubie-sernik: to chyba w różnych miastach mieszkamy, bo już nie pamiętam, kiedy ukraińców słyszałem czy to na ulicy, czy w tramwaju, czy w autobusie.
  • Odpowiedz
@Dzonzi: w Warszawie też ich pełno, a w dodatku ostatnio pełno wszędzie hindusów.
Godzinę temu byłem w osiedlowej Biedrze i też kolejnego spotkałem.

Normalnie miałem kombo w kolejce do kasy: hindus, 2x rusek/ukraina / ja / osiedlowy pijaczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czemu nie zadowolili się bliższą warszawą czy krakowem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Dzonzi: bo w Warszawie jest już więcej Ukraińców niż Polaków? Przynajmniej w mało wymagających zawodach...
  • Odpowiedz
@Dzonzi: we Wrocławiu jest wielu kresowiaków już od dawna.

Po II wojnie, kiedy wysiedlano z ludności polskiej tereny obecnej Ukrainy, lokowano tych ludzi na tzw. "ziemiach odzyskanych" po Niemcach. We Wrocławiu u starszych ludzi wciąż słychać nieraz (w 2. pokoleniu!) wschodnie "ł" - pamiątka po pochodzeniu ze Lwowa i Stanisławowa - obecnie Iwano-Frankiwska.
  • Odpowiedz