Wpis z mikrobloga

#hydraulika #pomocy #pytanie

mam problem z kranem od wanny, jak przekręcam w lewo prawo to zmienia się natężenie wody, a powinno zmieniać temperaturę. poruszanie góra-dół powoduje trochę zmianę temperatury a trochę natężenia wody. Ale to się zmienia co chwilę, np. wczoraj miałem tak, że zimna woda jest tylko jak się przekręci kurek w prawo-górę a w lewo-dół jest wyłączenie wody w ogóle.
Czy to da się naprawić ręcami amatora czy muszę wzywać hydraulika?

P.S to jest taki pojedynczy kurek to zimnej ciepłej obracany lewo-prawo coś takiego:
inhibitormonoaminooksydazy - #hydraulika #pomocy #pytanie

mam problem z kranem od ...

źródło: comment_65y6g3mSztjFlATNwAOWhD6HtjvfTSbI.jpg

Pobierz
  • 5
@inhibitormonoaminooksydazy: o ile nie masz tzw. głowicy progresywnej (a pewnie nie masz, bo to rzadkość i niepopularna bestia), to moim zdaniem głowica do wymiany. Opłacalne tylko w przypadku dobrej, markowej, niezniszczonej baterii. Jeśli jest to kilkunastoletni grat, to lepiej wymienić całą armaturę. Normalnie jedna i druga opcja do ogarnięcia przez osobę z manualnym minimum, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić.
idziesz do OBI, kupujesz armaturę marki ARMATURA (uwaga, są 2 wersje - jedna jest produkowana przez KFA w Krakowie, drugą robią w Chinach a KFA sprzedaje pod własną marką i udziela gwarancji - patrzeć na opakowania). Zapłacisz ~120 zł, pohula długie lata. Co do wymiany: odciąć dopływ wody - powinien gdzieś być centralny zawór. Odkręcić starą, założyć uszczelnienie na gwint, nakręcić nową (ew. zapłacić hydraulikowi) - koniec.