Wpis z mikrobloga

999 - pogotowie ratunkowe
998 - straż pożarna
997 - policja
112 - to trzy w jednym ale wolniej obsługują
Numery alarmowe jak by ktoś zapomniał i nie wiedział może komuś ten wpis uratuje życie
#gownowpis
  • 70
  • Odpowiedz
W sumie to zawsze się zastanawiałem jak to działa; jak dzwonie z komórki na 112 to telefon jest odbierany przypuśćmy w warszawie i potem mówię adres i oni (centrala) przekierowuje informacje do najbliższego posterunku / szpitala / straży? Czy na jakiej zasadzie to działa? No bo w sumie bez sensu jak dzwonie np. z domowego telefonu w Gdansku a odbiera policjant z Katowic...
  • Odpowiedz
@CzlowiekXD: jakoś rok temu dzwoniłem pod 112, bo babka przed fabryką wywinęła orła na rowerze i jebnęła czaszką o beton. Pani z dyspozytorni zadawała z dupy pytania ile kobieta ma lat i jak się czuje ale w miare szybko przyjechała karetka. Rozumiem że do takiego przypadku nie będą wysyłać karetki na sygnale ale do czegoś poważniejszego jakby tak kazali się dopytywać ofiary ile ma lat i czy straciła przytomność itd.
  • Odpowiedz
Zdaje się, że SMS można też słać na 112 - potwierdził to ktoś? Przydałoby się, gdyby z jakiegoś powodu nie mogliśmy mówić, ale pisać jak najbardziej. Może przykład bardziej życiowy - co innego ma zrobić osoba głuchoniema, która chce dokonać zgłoszenia?


@Kocury: Ustawa to umożliwia, ale nie ma środków technicznych.
Jeśli potrzebujesz pomocy jako osoba głuchoniema - Polskie Związku Głuchych prowadzą specjalny numer, gdzie są przyjmowane zgłoszenia. Na terenie jednego województwa jest też apka Głucha Pomoc, która mimo, że jest dla warmińsko-mazurskiego powinna sprawować się w całej Polsce (numer 112 nie jest rejonizowany).

@CzlowiekXD: jakoś rok temu dzwoniłem pod 112, bo babka przed fabryką wywinęła orła na rowerze i jebnęła czaszką o beton. Pani z dyspozytorni zadawała z dupy pytania ile kobieta ma lat i jak się czuje ale w miare szybko przyjechała karetka. Rozumiem że do takiego przypadku nie będą wysyłać karetki na sygnale ale do czegoś poważniejszego jakby tak kazali się dopytywać ofiary ile ma lat i czy straciła
  • Odpowiedz
@insystem dzięki, przeczytalem. Nie jestem zbyt aktywny na wykopie i nie natrafiłem na Twój artykuł. Z całym szacunkiem, ale mam nadzieję że nie będę musiał z Tobą rozmawiać kiedy będziesz w pracy :) Pozdrawiam i życzę wytrwałości
  • Odpowiedz
@insystem: dzięki za informację - czyli nadal lipa w tym temacie. Jak nie jestem osobą głuchoniemą to nie skorzystam z tego, a to przecież byłoby użyteczne również dla ludzi pełnosprawnych. Są różne sytuacje i czasami napisanie konkretnego SMS'a byłoby o wiele lepsze od dzwonienia.
DYSKRYMINACJA!
  • Odpowiedz
@Kocury: Cóż. Nie ma niestety obecnie warunków technicznych. A szkoda. Może dzięki ustawie z lutego coś się zmieni, zobaczymy : ) Ale raczej nie za mojej kadencji :)
  • Odpowiedz
@Kocury: Ogólnie to kwestia z SMSami jest dość skomplikowana, pytałem się kiedyś u nas, niby jest możliwość techniczna, ale...

Ale byłoby to trudne w implementacji.
  • Odpowiedz