Wpis z mikrobloga

9 maja użytkownik wykopu @dawid-rams rozpoczął swój eksperyment, w którym chciał sprawdzić, czy będzie w stanie zarobić minimalną polską krajową postując codziennie lub prawie codziennie na steemit. W ankietach w między czasie pytałem ludzi na wykopie, czy myślą, że mu się uda.

Wyniki kończącego się przez już eksperymentu przedstawiają się następująco:

Suma kwot przy jego postach wynosi na chwile obecną: $649, co przy obecnym kursie dollara wynosi ~2427 zł.

Na tą kwotę trzeba jednak wziąć kilka poprawek, bowiem w praktyce, 75% (~1820 zł) z kwoty przy poście idzie do autora (reszta kwoty jest rozdzielana pomiędzy głosujących), z kolei z drugiej strony, ponieważ @dawid-rams nie wypłacał wszystkiego od razu, był narażony na ryzyko zmiany kursu kryptowaluty STEEM. Czy to się liczy? Oceńcie sami.

Fakty:

Stan portfela Dawida, przeliczając według kursu z CMC ($2.21/1STEEM) i z google 3.74 PLN/1USD:

346.819 STEEM ~= 2866 zł
222.158 STEEM w postaci SteemPower ~= 1836 zł

razem: 4702 zł

STEEM można wypłacić w każdym momencie na jednej z kilku giełd kryptowalutowych. SteemPower zamienia się na STEEM w stosunku 1:1, natomiast ten proces (w chwili rozpoczęcia procedury zamiany "tzw. power down", trwa 13 tygodni, w czasie których dostaje się 13 rat po 1/13 kwoty)... więc nawet zakładając, że drugiej części tej kwoty nie posiada, bo nie może jej od razu wyciągnąć... to na ten moment i tak chyba jego eksperyment można udać za udany.


Warto też dodać, że jakimś kapitałem na przyszłość są też 323 osoby, które postanowiły w serwisie go followować. Raczej mu to ułatwi wszystko w przyszłości, niż utrudni.

Gratulaje Dawid,
Przez ostatni miesiąc byłeś jak maszyna. Ja w życiu nie byłbym w stanie w miesiąc opublikować tylu postów co Ty!

#kryptowaluty #steem #steemit
  • 24
  • Odpowiedz
@dawid-rams: nie, policzyłem same blogposty (i chyba się ciachnąłem, bo teraz mi pokazuje 98). Z kolei liczbę komentarzy policzyłem przez liczbę twoich postów w profilu (pod nickiem) - która w tamtym miejscu oznacza liczbę postów + komentarzy... i odjąłem liczbę postów :)
  • Odpowiedz
@Arthaniel: natomiast jedna moja uwaga: bądź zdrowo sceptyczny i nie wierz mi na słowo (bowiem nie ma takiej potrzeby, a poza tym ja jestem tylko kolejnym facetem z internetu, który ciągle nawija w kółko na jeden temat - więc pewnie obiektywny nie jestem), natomiast moja rada: podrąż temat, zrób własny research, sprawdź, kwestionuj wszystko.

To jest open-source, cały kod i wszystkie dane są otwarte (1, 2).
  • Odpowiedz
@noisy: Nie rozumiem takiej formy zarabiania. Skąd się biara pieniadze na wyplaty? Zreklam tylko czy z czegos jeszcze?ogolnie kryptowaluty to dla mnie zagadka ekonomiczna. Jest to gdzies normal is wytlumaczone?
  • Odpowiedz
Nie rozumiem takiej formy zarabiania. Skąd się biara pieniadze na wyplaty?


@lajsta77: Blockchain Steem produkuje codziennie stalą liczbę tokenów Steem, które są dystrybuowane pomiędzy użytkowników, wedle głosów samej społeczności. Ponieważ wiele osób o nie rywalizuje, nie tak łatwo przekonać innych by na Ciebie głosowali.

Jeżeli po spędzeniu 1 godziny na tworzeniu video, dostałbyś kilka tokenów STEEM, oddałbyś je za darmo? Prawdopodobnie nie za darmo..

Z drugiej strony są osoby, które chcą
  • Odpowiedz
@noisy mnie nadal nurtuje trochę jakimi prawami rządzi się ten system społecznościowy, bo z tego co widziałem to duża część postów to jakieś napisane na kolanie kilka zdań że zdjęciami, które każdy komentuje pisząc przychylne komentarze (gratki itp.), żeby zdobyć punkty. Takie trochę kółko wzajemnej adoracji.

Plus bardzo dużo jest fotografów, którzy wrzuca kilka swoich fotek i zdobywają dużo $. Przecież gdyby nie punkty to mali kto by lajków te rzeczy.

Jak
  • Odpowiedz
żeby zdobyć punkty. Takie trochę kółko wzajemnej adoracji.


@BadzLepszy: faktem jest to, że to jest system, w którym po prostu nie opłaca Ci się być ani trolem ani chamem. Po prostu.. nie opłaca. Jak dla mnie to jest niesamowite :)

każdy komentuje pisząc przychylne komentarze (gratki itp.), żeby zdobyć punkty. Takie trochę kółko wzajemnej adoracji.


Każdy ma swoją strategię, by dostać upvote'a i oczywiście nie każda działa. Jeżeli np. ja widzę,
  • Odpowiedz
@noisy: a skąd jest realna wartość w całym systemie, nie jakieś tam punkty oparte o blockchain :) - czy podczas rejestracji wymagane jest jakieś "wpisowe"? Ja jak najbardziej rozumiem że generowane przez użytkowników treści mają jakąś swoją wartość ale poza promowaymi wpisami nie widzę w jaki sposób to funkcjonuje.

faktem jest to, że to jest system, w którym po prostu nie opłaca Ci się być ani trolem ani chamem. Po prostu..
  • Odpowiedz
@noisy: ale wiecie, że jak tylko ludzie zaczną sprzedawać steem na giełdzie to on nie będzie nic wart? Zresztą kto skupuje steema? Tylko jacyś spekulanci. Kto pierwszy ten lepszy. To jest bańka.
  • Odpowiedz
a skąd jest realna wartość w całym systemie, nie jakieś tam punkty oparte o blockchain :)


@stawek: o ile wartość może być tworzona w środku, to wycena wszystkiego zawsze jest tworzona na zewnątrz. Ty możesz wyhodować w ogródku piękne i zdrowe pomidory, ale to jak można je wycenić zawsze będzie zależeć od wolnego rynku (lokalnego bądź globalnego). Ile osób w danym sezonie wyhodowało pomidory, czy są większe/mniejsze, czy w tym sezonie
  • Odpowiedz
@noisy: ale wiecie, że jak tylko ludzie zaczną sprzedawać steem na giełdzie to on nie będzie nic wart? Zresztą kto skupuje steema? Tylko jacyś spekulanci. Kto pierwszy ten lepszy. To jest bańka.


@Astroc: tak działa każdy rynek. Jeżeli ludzie masowo zaczną sprzedawać akcje facebooka, to też nie będzie on nic wart. Jeżeli ludzie zaczną masowo sprzedawać akcje Apple, to też nie będzie on nic wart.

Tylko jacyś spekulanci. Kto pierwszy
  • Odpowiedz