Wpis z mikrobloga

Polecam każdemu Mirkowi z tagu #elektronika #telefony #telefonystacjonarne #lacznosc super książkę, która opowiada o phreakerze (czyli taki dawny telefoniczny #hacking): https://archive.org/details/sygnal_czasu ("Sygnał czasu" Michała Vari Jonakowskiego) Obiecuję, że spędzicie z nią kilka fajnych chwil. Sam niedługo po raz kolejny zabieram się do jej czytania () W książce znajdziecie historie, jak kiedyś się uzyskiwało darmowe połączenia w #tpsa i wiele wiele innych, no i ukazuje klimat lat 90. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#warszawa #bielany #piaski, bo większość akcji dzieje się w Warszawie na bielanach ;)
  • 5
@paweo: Też polecam. Po przeczytaniu pierwszy raz nawet próbowałem skontaktować się z autorem czy będzie to może drukiem wydawał bo kupiłbym od razu kilka sztuk na prezenty ale chyba nie trafiłem na aktywnego maila bo nie dostałem żadnej odpowiedzi.

W każdym razie chociaż kilka obcojęzycznych książek o takiej tematyce by się znalazło (np. Exploding the Phone) to pod względem oddania atmosfery Polski z tamtych lat ta jest wyjątkowa.