Wpis z mikrobloga

Pytanie skierowane do Mirków z #programowanie w #python w #visualstudio

Interesuje mnie w jaki sposób używacie Visual Studio do pracy z Pythonem. Szukałem na ten temat co nieco w internecie i znalazłem 2 podejścia do problemu:

1. Klasycznie: żeby przetestować wciskacie F5, ewentualnie używacie breakpointów do debugowania.
2. Interactive Shell (IS): wykonujecie w nim wszystkie komendy z pliku *.py, po czym piszecie w IS dalszy kod. Następnie działające fragmenty kodu kopiujecie z IS do pliku *.py i zapsujecie.

Sam mam doświadczenie jedynie w JS i C# i w przypadku tych dwóch języków używałem zawsze sposobu 1. Niestety, okazuje się, że takie podejście w Pythonie jest słabe, szczególnie jeśli w grę wchodzi machine learning. Z jednego powodu: za każdym kliknięciem F5, uruchamiam program od zera co wymusza wykonanie w kółko tych samych, często czasochłonnych obliczeń. Drugi sposób natomiast pozbawia mnie możliwości użycia debuggera.

Tak więc, tl;dr: szukam jakiegoś produktywnego podejścia do pracy z Pythonem w VisualStudio 2017.
  • 6
@zarev: @heavelock: czy Jupyter powinien uruchamiać się w przeglądarce? Niektóre z skrótów klawiszowych kłócą się z tymi w firefoxie... Przykładowo Ctrl+Shift+P otwiera mi okno prywatne zamiast command palette (jakkolwiek to się po polsku nazywa)