Wpis z mikrobloga

Paradoksy Blockstream Core:

* Chcemy decentralizacji sieci, ale wszelki kod musi zostać scentralizowany w gronie programistów.
* Konsensus przez usuwanie odmiennych opinii z forów. (Theymos vs. użytkownicy)
* Każdy powinien być zdolny do hostowania node na komputerze za 10 PLN, żeby monitorować tranzakcje z prowizjami 40 PLN.
* Wymiana systemu który jest w teorii podatny na ataki (Bitcoin Unlimited) na system który działa tylko w teorii (Lightning).
* Nie możemy zwiększyć rozmiaru bloków, ale możemy zwiększyć rozmiar bloków. (Segwit i jego "2mb")
* Nie możemy zrobić hard forka bez konsensusu, ale możemy szantażować innych soft forkiem z 20% poparciem.
* Ktoś kogo nie stać na pojedyńczą tranzakcję powinien móc hostować węzeł.


#btc #bitcoin #kryptowaluty
  • 15
E tam robisz tragi komedie : ) jak chcesz mieć wiecej klientów w sieci BTC to postaraj sie takie robic aby ludzie je tak czesto wybierali jak klient Core.
Lighting nie dziala tylo w teorii nie wierzysz to sobie wklep na youtubie i pogoladaj jak to działa.

Aby nie podzielić sieci najłatwiej jest robić soft forki z prawie 100% poparciem górników kiedy bedziesz robił HF to cala siec moze nie chcieć sie
@IllBehaviour: no i #!$%@?ł bo nie wiedzial jak powinien być zmieniany od czego zależny itp. a mogł jełopa wraz z halvingiem blok 2x zwiększać i by było - a tak dał dupy i caly problem przez konstrukcje ekonomii wokół jest.

I nikt nie ma racji :D hehehe jak ma być teraz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Satoshi to jajcarz był mówię Ci to do niego pretensje nie do
@Kliko: wow! Podziwiam, że tracisz czas zaglądając w tamto chore miejsce pełne jadu i propagandy anty-corowskiej. Wyobraź sobie jak bardzo trzeba być oślepionym aby krytykować coś czego nie ma. Nie ma żadnego Core. Jest to otwarty projekt i każdy może tam dołożyć swoją cegiełkę o ile jest na tyle dobry, że jego wkład zasługuje na uwagę. Wytłumacz jak można krytykować taki w pełni zdecentralizowany twór. Chore. Radzę nie zaglądaj tam bo
@pawlo74: wow! Podziwiam, że tracisz czas zaglądając w tamto chore miejsce pełne funduszy z Blockstream i propagandy anty-Bitcoinowej. Wyobraź sobie jak bardzo trzeba być oślepionym, aby bronić coś co jest fundowane przez AXA i bronione przez zawodowych trolli. Bitcoin Unlimited to otwarty projekt i każdy może tam dołożyć swoją cegiełkę o ile jest na tyle dobry, że jego wkład zasługuje na uwagę. Wytłumacz jak można krytykować taki w pełni zdecentralizowany twór.
@Kliko: /r/btc sssie, /r/bitcoin ssie... wykop/tag/bitcoin ssie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Cóż począć, ciężkie czasy nastały i tyle. Wydaje mi się, że jak już (jeśli) obecne spory zostaną kiedyś zażegnane, to wszystko wróci do normy. Pozostaje czekać.
Bitcoin Unlimited to otwarty projekt


@IllBehaviour: nie prawda, słyszałem, że ma elementy zamkniętego kodu w sobie

Bitcoin Unlimited to otwarty projekt i każdy może tam dołożyć swoją cegiełkę o ile jest na tyle dobry


@IllBehaviour: każdy dokładałby cegiełkę gdyby projekt ten zasługiwał na uwagę. Nie zasługuje na uwagę dlatego, że nawet człowiek nie techniczny, który używa logicznego rozumowania wie, że ten projekt oddaje całą władzę w ręce minerów. Nie trudno
@IllBehaviour: tylko, że Soft Fork to nie Hard Fork. SF nie szkodzi nikomu. Jihan jest już znienawidzony przez nas wszystkich, mnie osobiście oszukał. Kopie puste bloki nawet kiedy w kolejce jest sto tysięcy transakcji a ludzie czekają dniami na potwierdzenie. Wy stawiając się po jego stronie wydaliście na siebie wyrok. Nikt z waszego obozu nigdy już nie będzie brany poważnie, nigdy nie zaufam żadnemu z was.
Ale UASF to chyba nie jest pomysł Core


@Kliko: świetnie strzeliłeś w dziesiątkę. Tu pogrążyli się całkowicie. A wiesz, że już teraz nie mam do Core pretensji, że nas nie popierają oficjalnie. Właśnie zrozumiałem dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)