Wpis z mikrobloga

Pamiętam, że już się przewijało, ale nie potrafię znaleźć bo spamujecie tag xD
Utworzyłem sobie w googlu nową mapę, z pkt A do pkt B przez wybrane drogi, mapę mam zapisaną i mogę ją na telefonie zobaczyć. Jak puścić nawi, żeby mnie kierowała zapisaną trasą?
#motocykle
  • 14
@sebawo: Dla mnie to było za dużo pierdzielenia i nigdy do tego nie doszedłem.
Ale osobiście robię tak, że po prostu kopiuję adres przeglądarki, wysyłam na telefon, klik w łącze, mapsy powinny się same otworzyć i here we go.

U mnie działa xD
@sebawo: wyślij mailem/smsem, powinno załapać i otworzyć w google maps

ewentualnie jeśli rzeczywiście stworzyłeś mapę to:
- włączasz google maps
- sidepanel
- twoje miejsca
- mapy
- .... i #!$%@?, nie da sie nawigować XD

nie możesz jak biały człowiek skorzystać z #locus i gpsies? :)
@tosyu: dobra mistrzu, weź mnie poinstruuj jak z tym gpsies i locus'em ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Konto na gpsies już mam, utworzyłem sobie trasę. Na tel wrzuciłem locus.
Widzę w locus możliwość zintegrowania z gpsies. Ale chyba tylko publiczne trasy mogą być zaimportowane, jak zrobiłem sobie prywatną, to mimo zalogowania w locus do gpsies nie widziało mojej mapy.
Mniejsza z tym, zaimportowałem sobie trasę i widzę ją
menu - usługi internetowe - gpsies - szukaj - własność = tylko moje ślady - szukaj (nic nie wpisujesz)

następnie

ikona sztrzałki w dół -> importuj -> wybierz folder - importuj

następnie

menu - trasy - folder do którego zaimportowałeś - twoja trasa (ale nie mapa a nazwa, bo klik w mape wchodzi w mapę a nie w szczegóły trasy) - ikona znaku drogowego w prawo na dole - nawigacja

ważne:
menu
@tosyu: tu masz porównanie serwisów nawigacyjnych

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Routing/online_routers

dlaczego o tym piszę? Locus to nie jest nawigacja, locus to taki mapnik, pokazuje różne mapy (w różnych formatach) i twoją pozycje na nich, może również pokazywać (nawigować/prowadzić) według przygotowanej ścieżki, a tę ścieżkę musi przygotować narzędzie offline/online

teoretycznie kiedy ściuągasz trase z gpsies nie potrzebowałbyś serwisu nawigacyjnego, ale zawsze można zjechać z trasy i wtedy musi rpzeliczyć trasę, chyba że w opcjach wyłączysz