Wpis z mikrobloga

Mirki z #praca mam pytanie. Jak to wygląda z pracą na własnej działalności pod kimś? Czy to jest opłacalne? Mam fajną ofertę pracy jako kierowca, jednak szef chciałby abym jeździł na swojej działalności etc. Czy to jest opłacalne i czy warto? jak to wszystko wygląda
  • 14
  • Odpowiedz
@Ricx: będziesz odpowiadał sam za transport. Wszystko wszystkim, ale nie chciałbym jeździć jako kierowca na własnej DG.
Pomijam sprawy urlopów i prawa pracownicze. Szef musi mocno ciąć koszty (na pozwolenia dla pracowników itp.)
  • Odpowiedz
@Ricx: generalnie to co powiedział @goferek. Dodatkowo miej na uwadze że kodeks pracy reguluje ci masę rzeczy, choćby odpowiedzialność finansową za powierzony pojazd. Na własnej działalności musiałbyś się pewnie dodatkowo ubezpieczyć. Trzeba wszystko skalkulować.
  • Odpowiedz
@goferek: @gwynebleid: @Jaraz: @KrzepkiRadek: Powiem tak. Praca od pn do pt na rozwożenie żywności, facet mówił że 3,5 na rękę + 1550 na prowadzenie działalności i że rzekomo tyle starczy na opłaty i firma może się tym zajmować. Mówił jeszcze, że na tym nawet skorzystam ponieważ nie miałem działalności i oprzez 2 lata obowiązuje mnie niby mały zus i te opłaty są pewnie połowe niższe. Pytam tutaj bo
  • Odpowiedz
@Ricx: Od całości kwoty netto na fakturze, odejmij jeszcze podatek dochodowy, następnie ZUS - który faktycznie przez pierwsze dwa lata masz dużo niższy - niecałe 500zł. I końcoway wynik to jest to co zostanie Ci na rękę. A co z urlopami?
  • Odpowiedz
@Ricx: Dopytaj się konkretnie ile będzie netto na fakturze, bo już widzę że pracodawca chce Cię w #!$%@? zrobić. Co z płatnym urlopem? Będzie Ci przysługiwał i będzie on zawarty w umowie?
  • Odpowiedz
@Ricx: Ja w sumie siedze na B2B i wszystko spoko, tylko mam w kontrakcie wpisane dni, w których nie muszę świadczyc usług o ile poinformuję pracodawcę. Czyli w sumie to urlop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz