Wpis z mikrobloga

#pytanie #motoryzacja

Pytanie Mireczki, padł mi akumulator, podładowałem, zamontowałem, pokręcił kilkanaście sekund i znowu zdechł... Jak długo można kręcić rozrusznikiem do wyczerpania akumulatora? Bo to chyba nie jest normalne żeby po tak krótkim czasie próby uruchomienia się wyczerpał. Samochód to klasyczny Polonez Caro. Wymieniać akumulator w ciemno czy szukać usterki braku zapłonu gdzie indziej? Parę tygodni temu odpalał po paru przekręcaniach rozrusznika. Pompę paliwa słychać, LPG jest ale na wtrysku i nie wiem jak to odpalić na gazie.
  • 9
Ja robie bardzo duzo kilometrow, codziennie i raz podjechalem do sklepu w ktorym spedzilem doslownie 10 min, wychodze dwa razy zakrecil i aku rozladowany. Jesli twoj jeststary to tak moze byc, zwarcie na celach i po nim. Najlepiej jakbys inny na probe wsadzil i bedziesz wiedzial
@Qubn: Primo jak stary jest akumulator? Secundo jak auto byłoby sprawne to powinno zapalić nawet na wpół martwym aku, nie przypominam sobie żebym musiał kiedyś kręcić kilkanaście sekund żeby odpalić. Tak czy siak coś się #!$%@?ło z elektryką, masy gdzieś nie ma czy coś. Mogła paść też cewka bo to lubiło się pieprzyć w poldkach w absolutnie losowych momentach.
@Qubn:
1. Nie we wszystkich centralkach jest ta opcja i też nie zawsze gazownik włączy (ew. limit awaryjnych odpaleń jest wyczerpany), ale jeżeli masz taką opcję, to przekręcasz kluczyk "na zapłon", po czym trzymasz przełącznik od gazu 10 sekund.
2. Sprawdź na początek czy jest iskra, przy okazji zobaczysz czy jest paliwo (jeżeli kręciłeś na benzynie, to świeca będzie mokra).