Wpis z mikrobloga

#zdrowie #medycyna #rozowepaski

Kochani moja dziewczyna od bardzo dawna ma dziwny problem i nie możemy znaleźć żadnego leku ani nawet przyczyny tej "choroby". Otóż czasami ma takie napady swędzenia nóg. Czasami też tak mam jak się zgrzeje na zewnątrz. swędzą mnie plecy czy głowa ale to takie w miarę normalne(zmiana temperatury zapewne).U mojej dziewczyny jest to wręcz nie do wytrzymania. Najgorzej jak weźmie prysznic czy goli nogi nie może później zasnąć. Nie jest to coś w stylu dolegliwości niespokojnych nóg (bo to czasami mam jak mam okresy nie wyspania i stresu) po prostu swędzenie i o dziwo tylko nóg (łydki, uda). Była u paru lekarzy (uk here) ale przypisywali tyko jakieś maści które nic nie dawały. Potem zaczęły się tabletki które w miarę uspakajają ten stan ale tylko na ten dany dzień, później jest znowu problem, ale szpikować się tym dzień w dzień przecież nie może. Jakiś fartem w Polsce babka w aptece zapytała się jej czy bierze tabletki antykoncepcyjne (akurat brała) jeśli tak niech odstawi na jakiś czas. Po odstawieniu był spokój na ok rok i myśleliśmy, że to właśnie była tego przyczyna ale swędzenie znowu wróciło : ( Dzisiaj dziewczyna musiała wyjść wcześniej z pracy (nie pierwszy raz)bo już nie dawała rady (dorabia sobie jako kelnerka wiec trochę biega itp.).

Nie mamy pojęcia co jest nie tak, wydaje mi się że to coś z hormonami może zmiana temperatury ciałą? Słyszeliście może o podobnych przypadkach? Strasznie to utrudnia życie, szczególnie intymne... prosze o pomoc
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@johnmorra Pewnie hormony. Niech zrobi komplet badań, lekarz wyrówna i będzie ok. Gdyby nie tabletki anty to stawiałabym na golenie nóg - odrastające włoski. Życzę trafniej diagnozy i szybkiego wyleczenia, współczuję.
  • Odpowiedz
@johnmorra:

Nie chcę straszyć ale googluj

Świerzb lub świąd

Kiedyś, dawno temu to przerabiałem po zamieszkaniu w domu opuszczonym przez rodzinę rumunów na swojej pierwszej emigracji. Tylko ja drapałem się do krwi całą noc.

Ewentualnie alergia na coś.
  • Odpowiedz
@Namarin: ona też tak ma czasami, że do krwi się drapie. Sek w tym, że miała to na paru mieszkaniach jak tu przyjechaliśmy ale wszędzie było czysto. Teraz mamy już swoje od paru lat...
Jak pojedziemy na wakacje w ciepłe kraje to tego problemu kompletnie nie ma :/

Cały dzień było okej dzisiaj a dopiero o ok. 9 zaczeły się problemy...

pytałem się i robiła badanie krwi i wszystko niby wyszło
  • Odpowiedz
@johnmorra:

świerzb czy świąd nie muszą być spowodowane brakiem higieny.

niech spróbuje na wszelki wypadek kupić jakąś maść na świerzb/świąd i zastosować z kilka dni na próbę.

Ja jak wróciłem z emigracji to samo przeszło. Myślę że w Polsce powinna też pochodzić do różnych dermatologów i mówić, że swędzenie nie ustępuje. Niech tez zasugeruje temat świerzbu/świądu może któremu dermatologowi coś zaświta.

świąd

świerzb
  • Odpowiedz
@johnmorra Bardzo prawdopodobne że to wątroba. Jak ma problemy ze swoimi funkcjami to swędzą nogi (głównie nogi). Połykanie kolejnych tabletek to błąd, no chyba że to wyciąg z ostropestu. Tabletki antykoncepcyjne źle wpływały na wątrobę. Dziewczyna przestała je brać, więc poprawa czasowa była ale niekoniecznie rzuciła wszystkie tabletki lub jedzenie /picie które jej szkodzą.
Tabletki, alkohol, cukier, papierosy - wystarczy jedno z nich trochę nadużywac i może być problem. Oczywiście niektórzy mają
  • Odpowiedz