Wpis z mikrobloga

moje pytanie o legendzie jaką znam odnoście windowsa do pracy (firma), a do domu. Do pracy(firmy) w moim rozumienia jako do stanowiska pracy, nie serwera.
Znaczy się windows home, pro, enterprise.
Każdego z nich można używać jako komputer do stanowiska pracy, w firmie?
ma być to win10 jeżeli robi to jakąś różnice

#windows #windows10
  • 8
@Dorrek: prawnie legalnie jako sama instalacja, nowego produktu.
Piszę tak bo czytałem
https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/OEM/Windows/10/UseTerms_OEM_Windows_10_Polish.htm
I mają zastrzeżenia że OEM nie może być serwerem, i nie może pełnić jedynie funkcji zdalnego pulpitu.

nowy klucz OEM mogę zainstalować na kompie i jest on do niego licencyjnie przypisany.
a BOX mogę instalować na jednocześnie jednym, a następnie na każdym kolejnym kompie jaki nabędę po odinstalowaniu z poprzedniego

Nie ma już tego debilizmu że do OEM
Dziwię się że można na allegro kupić nowy OEM za 30zł z FV


@RoadToEnd: Słusznie się dziwisz. Nie można. To "odzyskany" OEM, na podobnej zasadzie jak BOXowe. Teoretycznie jest to legalne w europie. Teoretycznie...
O ograniczeniu w OEM odnosnie serwerow nawet nie wiedzialem, ale i tak jakos nie wyobrazam sobie komercyjnego stawiania serwera na win10 home oem xD
@RoadToEnd:
Tam jest opisane dokladnie to, o czym mowie:

Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.
@Dorrek: czyli można bo w UE można, mamy takie prawo europejskie.
To tak jak w Unii Europejskiej internetowy hazard jest ustawowo legalny, a polscy politycy mówią że u nas niby nie, tworząc pseudo ustawy niezgodne z prawem europejskim.