Wpis z mikrobloga

Szukam porady u wszystkich #programista15k.

Chciałbym się przebranżowić. Na chwilę obecną pracuję w wydziale prasowym, ale mam tego cholernie dość - za dużo polityki w tej branży od której rzygać się chce.

Zawsze ciągnęło mnie do informatyki. Byłem nawet na studiach informatycznych przez pół roku, ale niestety fizyka i analiza matematyczna okazały się dla mnie nie do przejścia. Samo programowanie wydawało mi się jednak całkiem ciekawe, interesujące i co najważniejsze - sprawiało mi frajdę.

Aktualnie kończę pisać magisterkę więc będę miał o wiele więcej czasu wolnego. Niestety kompletnie nie wiem za co się zabrać. Moim stanowiskiem docelowym jest Junior Developer, coś prostego na początek.

Za jaki język się zabrać? Czy to w ogóle ma sens, biorąc pod uwagę moje braki z fizyki i analizy matematycznej? Za jakie kursy (i na jakich stronach internetowych) się zabrać? Jakie książki warto przekartkować?

Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #programowanie
  • 20
@Godek: co konkretnie chcesz programować, strony www, gry, programy, telefony, urządzenia elektroniczne, coś innego?
w grach fizyka i matematyka będzie niezbędna, przy innych podstawy matematyki wystarczą
@Godek no ale takie pytania byly walkowane milion razy...

Jaki jezyk? A co chcesz robic? Strony internetowe czy moze aplikacje desktop a moze na android ?

Matematyka nie jest potrzebna chyba ze chcesz tworzyc naukowe programy.

Junior developer ? Co ty idz na senior lepiej placa hehe

Kursy to moze zacznij od kanalu pasja informatyki na yt - tak na rozgrzewke pozniej siegaj do dokumentacji czy takich bardziej tresciwych pomocy no i
@Godek: teraz strony www też można podzielić, można zostać webmasterem, programować tylko frontend np w angularze, tylko (api) oraz ogólnie robić kompletne strony tylko w php lub innym języku.

polecam php do nauki.
@Godek: Hajs hajsem, ale zastanów się czy wytrzymasz jako programista psychicznie i czy w ogole bedziesz to lubil. Nie kazdy nadaje sie do tego zawodu, pokoduj przez tydzien dziennie po chociaz 2h i zastanow sie czy to jest to.
@kontaktron: Póki co tak właśnie planuję zrobić. Nie rzucę pracy tylko dlatego, że ubzdurałem sobie coś nowego w głowie, jednak w czasie wolnym chcę spróbować z czym to się je.
@wiesiu2: Co do korpo to oczywiście żart. W okolicy mniejszych firm jest pod dostatkiem, a ostatnio większość z nich szuka właśnie programistów do pracy.