Wpis z mikrobloga

@zbinior: nie ma różnicy czy giełda czy inne źródła. Transakcje powyżej 15 tys. euro muszą być rejestrowane "nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz przeciwdziałaniu terroryzm". Jednak te informacje przekazują Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej. Urząd skarbowy może zainteresować się każdą kwotą - wystarczy że kontrolują pewnie konta giełd. Teoretyczny "automat" do US z tego co wiem nie istnieje - to działa trochę inaczej :)
@daray89: Żaden z tych podmiotów nie jest w polsce, nie jest kontrolowany przez polskie instytucje. Jeżeli jeszcze korzystasz z karty skrilla to praktycznie w żaden sposób nie powiązujesz z tym swoich danych w polskich podmiotach (oczywiście operator bankomatu nadal ma te informacje). Jednak jakoś będziesz musiał kiedyś te środki "sprowadzić" do polski. Jeżeli nie kupujesz mieszkań/domów/samochodów to raczej śpij spokojnie. Urząd skarbowy jest nieprzewidywalny. Często ludzie żatują za drobne kwoty nawet
Żaden z tych podmiotów nie jest w polsce, nie jest kontrolowany przez polskie instytucje.


@nocnyjanek: Zgadza się, ale podlega prawu EU i niestety ale problemy moga być jak zawsze jeśli chodzi o pieniądze.

Miałem konto Skrill przez 4 lata, zweryfikowane bo podpięte pod płatność na stronie. Kilka miesięcy temu poproszono mnie o ponowną weryfikację, wkr iłem się i pytam po co ? Jak macie moje dokumenty wszystkie, od 4 lat obracam
Zgadza się, ale podlega prawu EU i niestety ale problemy moga być jak zawsze jeśli chodzi o pieniądze.


@Janekudus: oczywiście zgadzam się z tobą, upierdliwy urzędnik w postępowaniu jest w stanie zwrócić się praktycznie wszędzie i większość podmiotów pewnie polubownie udostępni informacje.

A co do zawieszania kont - całkiem normalna polityka. Paypal zawieszał konta akcji croudfundingowej "żeby zadbać" na co wydajesz pieniądze lepiej niż ty sam. To chyba moja decyzja co
a skrill prawdopodobnie nie jest taki chętny


@n_____S: Tak samo na żądania instytucji finansowych czy prawnych każdego państwa z EU prześle wszystko co chcą. Podlegają normalnym regulacjom jakie są w europie, mimo iż nie są bankiem.