Wpis z mikrobloga

Jak za bardzo zwiększę deficyt kcl to organizm może zahamować utratę wagi?
#mirkokoksy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak, jeżeli w-----e Ci kortyzol i stany zapalne i spowolni tarczyca, to masa ciała jako masa ciała może zahamować przez retencję wody. W samej lipolizie i BMR jednak nie powinno się wiele % zmienić, choć organizm mniej przekonwertuje do glikogenu.
  • Odpowiedz
@Kasahara: IF, aktualnie lekko zmodyfikowany push pull 4x tygodniowo. kcl do 2500 z przyciętymi węglami do ok 50-70g, białko typowo 2g/kg. Żarcie głównie przedtreningowo-potreningowo. Bieganie marginalnie przed treningiem 15 min (bardziej jako rozgrzewka i utrzymanie kondycji). 185/85kg bf w okolicach 18%
  • Odpowiedz
@Seid: W takim przypadku póki co nie radziłbym drastycznie ciąć, to nie ten etap redukcji. Waga mogłą się zatrzymać przez retencje, poczekaj jeszcze z tydzień bez ucinania czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@Kasahara: Woda zeszła albo jeszcze trochę będzie schodzić, widzę to w lustrze. Najgorzej z metabolizmem bo u mnie zawsze był c-----y.
  • Odpowiedz
@Seid: z czasem się polepszy; na to trzeba czasu. Ja w pierwszej części swojej redukcji dobiłem z 120 do 90 kg i na 90 kg się zatrzymałem mimo 2000 kcal i dużej aktywności. Obecnie jestem na 75 kg przy 2300-2700 kcal z zero cardio czy innej aktywności i waga leci w dół. Pewne adaptacje po prostu trzeba przeskoczyć i poczekać. Czasem warto zrobić jakieś ładowania czy okres utrzymania, aby się
  • Odpowiedz
@Seid: Jak jesteś już na niskim kcal to koniecznie wrzuć 2/3 dniowy refeed (kcal na utrzymanie wagi) na 11 dni diety.
Z doświadczenia powiem Ci, że wrzucenie wyższych kcal działa bardzo dobrze na redukcję.
  • Odpowiedz
@Seid witaj w klubie ( ͡° ͜ʖ ͡°) już mnie ta redukcja w-----a. 1600 kcal i waga ani drgnie

Edit
Waga oczywiście nie jest wyznacznikiem, ale miło patrzeć jak spada
  • Odpowiedz
@Amishia: To tak jak wspomniałem proponuje refeed - czyli na 2/3 dni zwiększasz kalorie do poziomu 0. Odbuduje to całą gospodarkę hormonalną na tyle, żeby dalej zrzucać zbędne kg. A ile ważysz? Bo 1600 kcal to już naprawdę bardzo mało.
  • Odpowiedz