Wpis z mikrobloga

Do wczoraj była promocja w Hebe 1+1 za grosz na markę nacomi. Wzięłam na próbę dwie rzeczy. Nigdy wcześniej nie stosowałam takich rzeczy, uczę się kosmetyków, raczej jestem wierna ziai. Czarne mydło jest super, robi taką elastyczną powłokę (?). I glinka jest świetna - rozrabia się proszek z wodą na błotko i puf na buzię! Glinka zasycha, zmywa się ją, a potem skóra jest mięciutka. Kosmetyki naturalne, wiem że wszystkie pewnie już wiecie co to za firma itd, ale gdyby któraś nie wiedziała i się wahała to zachęcam :) zapłaciłam za jedną rzecz 15 zł, tańsza była za grosz #pokazkosmetyczke
Pobierz
źródło: comment_UTOfh8fun6XznLuIzyf1FlPlEfPKdadn.jpg
  • 23
@estetka: Polecam nacomi, sporo rzeczy sprawdziłam. Ziaja ma bardzo kiepskie składy, królują u nich oleje parafinowe, a peelingi mają plastikowe drobinki, które nie służą środowisku. Nacomi też nie zawsze ma idealne składy, ale polecam od nich maski algowe, glinki, oleje (marula, ze słodkich migdałów) oraz masła-musy do ciała. Podjęłam wczoraj na tej promce masło borówkowe i masło shea, wysmarowałam się wczoraj jak marynatą i jestem bardzo zadowolona - idealne do ekstremalnie
@sofistikejted o kurcze! Na opakowaniu jest informacja, żeby czekać, aż wyschnie! Nie wiedziałam, że ma nie zasychać :(
@toute-verte na moją cerę ładnie działa. A co z nią nie tak? Polecisz zamienniki?
@szatniarka o, dzięki za polecenie, do ciała też czegoś szukam. Nie wiem, kiedyś usłyszałam, że Ziaja ma dobry skład i jest polska i w sumie mi dobrze z nią. Co innego w takim razie?
@hipotrofia
@estetka wiem, że nie do mnie adresowane, ale na ekstremalnie sucha skórę polecam balsam
do ciała isana med z serii z mocznikiem. Taka czerwona. Dostępny w każdym Rossmannie. Chyba są w dwóch stężeniach - wyższe lepiej działa. Balsam ma swoje wady - brak zapachu (co w sumie dla alergików jest zaletą), tępy w smarowaniu i powoli się wchłania, ale za to nawilżenie prima sort!
@estetka: Tak jak szatniarka wyżej napisała - nie mają zbyt dobrych składów. Powiedz czego konkretnie szukasz czy do ciała, czy do twarzy to pomogę Ci coś dobrać. Zwłaszcza jeżeli masz skórę suchą/wrażliwą, bo na tych kosmetykach znam się najlepiej :D
@estetka: a jeśli chodzi o konkretne firmy to z tych tańszych (choć nie wiem czy tak tanich jak Ziaja) polecam BIOLAVEN, Sylveco czy Vianek. Ale nie dam głowy, że wszystkie produkty tych firm będą super. Trzeba czytać składy.
@toute-verte a coś do skóry tłustej? mam niezłe cienie pod oczkami (taka uroda) i chciałabym ten czerwony nos od słonca jakoś uchronić, nie trawie gęstych fluidów bo zatykają mi pory na twarzy i na wieczór jestem pryszczata. straciłam wgl wiarę w to ze znajdę jakiś krem kryjący albo delikatny fluid który nie będzie mi tłuścił twarzy jeszcze bardziej, a zazwyczaj tak jest :(
bardzo dziękuję za pomoc z góry ^^
@niepoprawna007: hmm, średnio się znam na kosmetykach do tłustej skóry...
Na pewno zamiast fluidu polecam mineralne podkłady, mają krótki skład, nie zapychają, a nawet mają właściwości lecznicze (np. tlenek cynku, który łagodzi podrażnienia i stany zapalne), fajnie się stapiają ze skórą.
A jak nie to może jakiś BB? Ale też koniecznie z dobrym składem. Vianek ma dość tani, możesz wypróbować, ale tutaj już bez pudru na pewno się nie obejdzie.

A