Wpis z mikrobloga

@RPG-7: ten sam właściciel/agencja?
Jeden koleś chciał od nas notarialnego potwierdzenia, że mamy gdzie się wyprowadzić jak rozwiąże z nami umowę (najem okazjonalny), ale o takim czymś nie słyszałem.
@MaddoxX1911: no to jest kaucja plus poręczenie na 11k
@matti05: o dziwo nie, ale umowy podobnie skonstruowane

"Na zabezpieczenie roszczeń Wynajmującego względem Najemcy udzielone zostanie poręczenie przez
Panią/Pana ………………………………….. do kwoty 11.000 złotych. Najemca zobowiązuje się w
terminie 14 dni od podpisania niniejszej umowy dostarczyć Wynajmującemu jeden egzemplarz
niniejszej umowy podpisany przez poręczyciela, podpisane przez Najemcę oświadczenie o
własnoręczności podpisu poręczyciela oraz kserokopię dowodu osobistego poręczyciela. W razie
niewykonania któregokolwiek
@matti05:

Jeden koleś chciał od nas notarialnego potwierdzenia, że mamy gdzie się wyprowadzić jak rozwiąże z nami umowę


To jest zupełnie normalne, inaczej mogłoby się okazać że masz dziewczynę i dziecko, nie macie gdzie indziej mieszkać i nie może Was usunąć mimo że nie płacicie za mieszkanie.
@mambol: @Ragnarokk: wiem wiem o okazjonalnym.
Tutaj sytuacja była taka, że koleś mówił, że to mieszkanie dla jego syna, ale on jeszcze tutaj nie ma potrzeby mieszkać. I wychodziło na to, że nie wiadomo czy po 3 miesiącach jednak nie będzie miał takiej potrzeby, więc podziękowaliśmy.