Wpis z mikrobloga

Miał ktoś kiedyś do czynienia z mini frezarkami i laserami, coś tego typu? http://allegro.pl/mini-frezarka-cnc-laser-do-grawerowania-gw-24mc-i6726441766.html
Chciałbym się hobbystycznie zacząć bawić w obrabianie cnc i grawerowanie laserowe, głównie w sklejce 3-8mm. Zastanawiam się czy za taką cenę będzie to jakkolwiek działać, ale na początek nic skomplikowanego robić nie będę, tylko tak jak mówiłem jakieś proste frezowanie i grawerowanie sklejki, w tej laser ma 500mW :(. Budżet mam dość napięty, chciałbym wydać 2-2,5k max ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#cnc #pytanie i może ktoś w #pracbaza miał z takim czymś styczność?
  • 4
@izariz wysoce prymitywne rozwiązania tam widzę, wałki wiszące, śruby bez podparcia, wiszące swobodnie na osi silnika... Będzie to wolne, niedokladne ale pewnie się czegoś nauczysz.
@morghul no właśnie tego się obawiam, ale czego oczekiwać po najtańszej rzeczy na allegro :/ Może poszukam u chińczyków czegoś. Jest może coś co mógłbyś polecić właśnie do tej kwoty 2.5k czy w takim przedziale będzie sam szmelc i tak i tak?
@izariz: nie mam pojęcia, nie siedzę w chińszczyźnie. Wiesz, jak chcesz się uczyć to i to się nada. Poznasz zasadę działania itd. a jak już stwierdzisz że temat Cię wciągnął a maszyna już nie nadąża za oczekiwaniami to sprzedasz.

Pamiętam, że jakiś czas temu ta konstrukcja z chinek była popularna:
1 i to chyba to samo: 2

Może @hrumque coś podpowie, pamiętam że kiedyś coś na temat chinek pisał.
@izariz: daj sobie z tym spokój, to jest jakaś zabawka, już typowe chińczyki są 10x lepsze, to co ci kolega @morghul pokazuje.
Zasadniczo laser podczerwony 0.5W to tylko do zabawy w robienie ciemnych kropek na delikatnych sklejkach albo na tekturze... z prędkością taką, że szybciej byś to sam zakropkował ołówkiem. Od wielkiej biedy - laser półprzewodnikowy niebieski-fioletowy (405nm) o mocach 2W i w górę - coś pozwala pobawić się

Wrzeciono do