Wpis z mikrobloga

Przedstawiam Wam urządzenie które w #niemcy stoi dosłownie co kilkaset metrów. Automat do sprzedaży papierosów. Automaty te stoja dosłownie wszędzie,nawet w największych dziurach. Jak widac na załączonym obrazku automat taki nie jest zabezpieczony w jakiś bardzo skomplikowany sposób. Po prostu stoi sobie zazwyczaj na cienkim kawałku żelaza który spokojnie mozna by przeciąć w kilkanaście sekund spalinową szlifierką kontową.

Teraz pytania:

1. . Dlaczego w #niemcy sa takie automaty a w Polsce ich nie ma?

2. Dlaczego opłaca sie montowanie takich automatów gdzie papaierosy są drozsze niz np na stacji benzynowej która jest otwarta 24h/365dni w roku a dodatkowo trzeba opłacac technika od naprawy/konserwacji.Kolesia który uzupełnia ten automat i wszystkim zapłacić zachodnie pensje i odprowadzić "ogromne" niemieckie podatki

Szczególnie na to pierwsze pytanie chciałbym usłyszeć odpowiedź mirków z pod tagu #niemcy i #emigracja

#kiciochpyta #niemcy vs #polska
Konwerter - Przedstawiam Wam urządzenie które w #niemcy stoi dosłownie co kilkaset me...

źródło: comment_XRBdpMi5i29HHf44yPXH4KxhYSds0uFX.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
a zdajesz sobie sprawe ,że w rajchu w niedziele nic nie kupisz bo sklepy zamknięte a w sobote nie są jakoś wybitnie długo otwarte. lepiej jest dać automat na zadupiu niż mieć mieć otwarty sklep. od taka oszczędność


@Sandaczov: Pisze Ci że moge kupic fajki na stacji za niższą cenę. To że sklepy sa zmaknięte to dobrze. Na początku emigracji tez mi to przeszkadzało ale wtedy miałem jak każdy Polak
  • Odpowiedz
Odpowiadam Tobie tlko na Twój post więc nie zmieniam tematu. Daj link do tamtego wpisu to odpowiem.


@oskar_15: Jeżeli w ciągu 30min od teraz kupisz takie cygaretki w PL i wrzucisz na mirko zdjecie z rachunkiem to ja obiecuje że zrobie to samo w ciągu 15min,kupie taniej bo 1,80 to jakieś 7,2zł a nie 9,2zł jak przez neta w PL i wskażę Ci to o co prosisz.
  • Odpowiedz
Znów manipulujesz. Jesli JPS 19 sztuk kosztują w automacie 5 euro to na stacji bedą kosztowac też 5 euro.


@oskar_15: robimy zakład o 1000€ i wrzucam fotke w ciągu 3 min bo automat mam pod domem
  • Odpowiedz
nie ma opcji ,że fajki w automacie są droższe niż w sklepie


@Sandaczov: Więc się ze mna załóż. 1000€ możesz wygrac w ciągu 5min. Pewne pieniądze. O rację się nie zakładam bo nie mam 13 lat.
  • Odpowiedz
robimy zakład o 1000€ i wrzucam fotke w ciągu 3 min bo automat mam pod domem

@Konwerter: Stoi. kupujemy te same fajki(marke, ilość i rodzaj) Ty z automatu a ja ze stacji. Jeśli ty kupisz taniej to ja przelewam Tobie 1000 euro a jesli cena będzie ta sama(która jest na banderoli i jest objeta odpowiednimi przepisami) to ty mi przelewasz 1000e
  • Odpowiedz
2. Dlaczego opłaca sie montowanie takich automatów gdzie papaierosy są drozsze niz np na stacji benzynowej która jest otwarta 24h/365dni


@oskar_15: "2. Dlaczego opłaca sie montowanie takich automatów gdzie papaierosy są drozsze niz np na stacji benzynowej która jest otwarta 24h/365dni "

"oskar_15 41 min. temu
  • Odpowiedz
Jasno ustaliłeś warunki.


@oskar_15: Wytłumacze ci jak najprosciej bo widze że masz trudności.

JA pisze: Dlaczego opłaca sie montowanie takich automatów gdzie papaierosy są drozsze niz np na stacji
  • Odpowiedz
@Konwerter: Kiepski z Ciebie trol. Jak kopiujesz to nie dziel widomości tak jak Tobie pasuje.

Dlaczego w #niemcy sa takie automaty a w Polsce ich nie ma?

W Polsce palenie nie jest tak "promowane" jak w Niemczech. Jak pojedziesz do "polszy" na urlop lub do mamy to zwróc uwagę na reklamy papierosów. Otóż nie ma ich jak Twoim ulubionym kraju gdzie popiera się rakotwórcze
  • Odpowiedz
Ty napisałeś że fajki są droższe w automacie a ja że ceny są te same... Czego nie rozumiesz?


@oskar_15: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Dobry
  • Odpowiedz