Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam serdecznie mirki.

Nie ma mnie na wykopie, aczkolwiek studiuje ten portal od jakiś 2 lat. obecnie dobijam lat 20. (rocznik 97) Jestem specjalistą w swojej branży, z wynagrodzeniem 20-30k miesięcznie. Branża jest na tyle dynamiczna i progresywna, że prawdopodobnie przez najbliższe 10 lat, robota będzie szukać mnie, nie ja roboty.

Przez pierwsze dwie pensje, czułem jeszcze jakąkolwiek ekscytacje pieniędzmi. Jednakże, ponieważ mój styl życia to typowy mirek-piwniczek, gdzie potrafie przez 2-3 dni tworzyć swoje cuda, i nie wychodzić z pokoju, chyba że tylko po to by porozmawiać z rodzeństwem / ojcem, gdyż nie widze nic poza tym co robie, i lubie ten styl życia.

Nie widze sensu przedstawiania się, ani rozpisywania o tym kim jestem, ani co robie. Natomiast, uważam że jest to najlepsze możliwe środowisko, do którego moge wysunąć pytanie : Czy dla 19latka, z taką pensją, rozsądnym postępowaniem jest odkładanie pieniędzy (+70% całkowitej sumy, 30% przeznaczam z góry na zabawki), przy założeniu zerowych kosztów utrzymania (wrzucone w koszty) i odkładania na drugie mieszkanie? Czy znacie jakieś sensowne sposoby lokowania gotówki sześciocyfrowej, oprócz giełdy? (lokat bankowych nawet nie biore pod uwage).

Pozdrawiam, i dziękuje za pomoc. link do obrazka dla ludzi którzy twierdzą że jestem trollem i to niemożliwe.
https://imgur.com/a/x6daN

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 16
jl: @AnonimoweMirkoWyznania: ładne zarobki, gratuluję. Na Twoim miejscu kupowałbym raz na jakiś czas nieruchomość, np. ziemię. Nie będzie z tym kłopotów, a swoją wartość będzie trzymać (ew. może mocno wzrosnąć). Niekoniecznie w centrum miasta, ale gdzieś na obrzeżu z szansami, że może wzrosnąć. Rozważyłbym też kupno mieszkania na wynajem, ale przy tym to już trzeba "chodzić". Ale kasa sensownie ulokowana, nawet z wynajmu będzie coś ekstra.
Giełda? Trzeba się znać,