Wpis z mikrobloga

Dobra panowie, mam niesamowity problem, proszę tylko o porade.
Robiłem format, zgrałem wszystkie naprawde ważne pliki (wręcz bezcenne) na zewnetrzny HDD od seagate.
Po formacie zainstalowalem Windows 7, mój i inne komputery przestały go czytać, wiem że po instalacji windows 7 i natychmiastowym podłączeniu HDD pod nowym systemem mój dysk przestał działać i windows kazał mi go sformatować czego nie zrobiłem z wiadomych powodów. Mam naprawde ważne pliki kontenerowe po 20gb każdy (veracrypt).

Muszę to odzyskać, rozważam opcje specjalistów z okolicy Londynu, ale chce przeszukać internet, może ktoś mi pomoże.
Czy znacie jakieś naprawde dobre forum związane z odzyskiwaniem danych, może jakiś reddit?

Jestem totalnie zdesperowany żeby ten dysk wreszcie oddał mi moje pliki, byłbym wdzięczny za pomoc.

Testdisk nie pomógł za pierwszym podejściem... To już piąty dzień zmagań.

Link do poprzedniego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/24224943/czy-linux-mint-pozwoli-mi-na-dostep-do-dysku-raw-m/

#informatyka #komputery
  • 15
@rvnow: podobno jest jeszcze jakis sposob w hex edytorze jakims do dyskow, ze mozna podmienic jakies stringi (brat mi mowi) ale nie pamieta gdzie to widzial, jak znajdzie to klikniemy, badz dobrej mysli
edit: brat pyta czy partycja cala byla zaszyfrowana czy byl kontener?
@myszka_szara: dziękuję.

Był tylko kontener który odczytać dało się poprzez Veracrypt. Były też inne pliki, ale to duperele.
Partycja nie była w żaden sposób zaszyfrowana. Dysk był w formacie NTFS.
@rvnow DMDE - zrób najpierw obraz dysku (dmde potrafi się dobrać do niego w trybie raw), później z tego obrazu wyciągaj co potrzeba.
@taal: Zrobiłem obraz dysku w formacie .dd przez testdisk, problem w tym że gdy go zamontowałem, obrazował on identyczne zachowanie jak ten obecny.
@taal: Mam jeszcze pare pytan, bylbym wdzieczny gdybys mogl mi na nie odpowiedziec, beda one dotyczyc DMDE, musze sie wyspac bo juz od ponad doby na nogach (w zasadzie na dupsku). Jutro poczytam jeszcze i postaram sie dobrze je sformulowac co by nie tracic twojego czasu.
Z góry dziekuje.