Wpis z mikrobloga

Przejrzałem tagi. I mam trochę wątpliwości. Z jakiego banku skorzystać by mieć konto walutowe w #usd do zakupów w #chinskiesklepy. #aliorbank był polecany ale opinie w ostatnich paru tygodniach nie rokują dobrze. Pojawił się w międzyczasie #wbk jako alternatywa. Ktoś śledzi oferty, albo sam mocno korzysta z #kantorinternetowy? Jak wygląda kwestia podpięcia karty z USD pod #paypal przy płatnościach w #gearbest czy #banggood jest opcja wyboru?

#banki #kartyplatnicze #zakupywchinach
  • 4
@w_t_d: w tej chwili najtańsza opcja na wymianę PLN/USD to Revolut. Można zasilać bez prowizji kartą debetową PLN. Wymiana walut praktycznie bez spreadów.
Przykładowo na ten moment w Aliorze USD kupowałbyś po 3.7516, a w Revolucie po 3.7395
@w_t_d: Również polecam kantor Alioru. Inna możliwość, którą się poleca to np. karta walutowa Nest Banku (wcześniej Smart Bank) lub Revolut. Z podpięciem nie powinno być problemów. Co prawda miały miejsce nieliczne przypadki, że PayPal obciążał podpiętą kartę w złotówkach zamiast dolarów, ale tego problemu już chyba nie ma, bo od dobrego pół roku nie zauważyłem, żeby ktoś opisywał ten problem.
Prócz karty walutowej warto także zarejestrować się w jednym z