Wpis z mikrobloga

Jak w mieście to nie będzie żadnego problemu, tak samo z Visa. Jedynie przygotuj gotówkę na jakieś dalsze wyprawy w głąb kraju gdzie stare stacje benzynowe przyjmują czasem gotówkę.
Czy jest wiele miejsc gdzie nie akceptuja mastercard?


@dylski: Nie spotkałem się z miejscem gdzie przyjmują karty a nie przyjmują Mastercard, w niektórych sklepach nie można jedynie używać American Express, z pozostałymi kartami nie ma problemów.
@dylski: ja się spotkałem z miejscami gdzie akceptowali tylko kartę kredytową. Natomiast sam miałem ze sobą m.in. debetową walutową z WBK i używałem jej do wypłacania kasy z bankomatów - warto wypłacać większe ilości bo często potrącają 1-5USD za wypłatę.
Ogólnie tam gdzie mogłem to płaciłem kredytówką, chyba że restauracje gdzie moja karta wędruje na zaplecze - wtedy płaciłem gotówką. Dwa razy w stanach miałem sklonowaną gdzieś kartę i mi ją
@Marcinowy: AMEX pobiera chyba większy procent od transakcji niż reszta i dlatego w wielu miejscach nie można płacić w ten sposób, z drugiej strony taką kartę z dosyć dużym limitem stosunkowo łatwo dostać i dlatego ludzie ich używają.