Wpis z mikrobloga

Jak ja się cieszę że w tej średniowiecznej Polsce można w spokoju iść na koncert i jedyna zła rzecz która może cię spotkać to kradzież kieszonkowa, ewentualnie #!$%@? od Seby, ale to przy powrocie z koncertu.

#zamach
  • 57
  • Odpowiedz
  • 4
@MMurzinio ale nie rozumiem czemu Ty porównujesz zamach terrorystyczny do ilości samobójstw czy napaści z użyciem Seby. Ze mamy gorzej niż ludzie w UK? Przecież oni też mają swoich dresiarzy, którzy napawają Bogu ducha winnych ludzi. A na dodatek teraz mają na głowach zwierzęta, które wysadzaja się w tłumie w imię dziadka na chmurze xD
  • Odpowiedz
@MMurzinio: smierc w wyniku ataku terrorystycznego a w wyniku wypadku czy samobojstwa to co innego... to zupelnie inna bajka...

poza tym, dodaj te wszystkie gwalty i morderstwa w uk do tych w pl. dobierasz widze tylko wygodne aspekty
  • Odpowiedz
@sulejman:

smierc w wyniku ataku terrorystycznego a w wyniku wypadku czy samobojstwa to co innego... to zupelnie inna bajka...


Niby tak, ale jesteś tak samo martwy w jednym i drugim wypadku. Morderstwa? Patrząc na statystyki które znalazłem to w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców jest porównywalna ilość w UK i w Polsce.

dobierasz widze tylko wygodne aspekty


Bzdura, sam mówiłem że UK wypada gorzej w niektórych statystykach, ale w częstszych przyczynach
  • Odpowiedz
@MMurzinio: bardzo agresywnie odpowiadasz na komentarze, ile masz lat?
widzialem zdjecie z twojego linku i wiekszosc to rak i inne choroby.
porownywanie chorob i morderstw jest jako tako nie na temat. daj zrodlo w ktorym polska wypada gorzej z morderstwami, gwaltami i innymi tego typu. ja juz to kiedys analizowalem, na studiach i chyba racji nie masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sulejman: To że nie wstawiam emotki co drugie zdanie nie znaczy że odpowiadam agresywnie.
Na studiach mieliście inne statystyki? W ogóle się nie odnosisz do tych wypadków, "dobierasz tylko wygodne aspekty"?
  • Odpowiedz
@sulejman: Co do gwałtów to jest problem z różną klasyfikacją w różnych systemach prawnych, no i duża część jest nie zgłaszana, odsetki mogą się różnić w zależności od kraju. Także trudniej to porównać. Ale jak choroby według ciebie nie pasują do tematu to czemu mówisz o gwałtach?
  • Odpowiedz
@MMurzinio: nie mówmy o tych niezgłaszanych, trzymajmy się tematu i nie odbiegajmy. Mówię o gwałcie bo to podobnie jak morderstwo krzywda wobec drugiej osoby. Celowa, zamierzona i bezpośrednia. To nie jest choroba czy wypadek samochodowy, w którym giną ludzie za czyjaś nieodpowiedzialność czy głupotę. Mamy więcej wypadków z różnych powodów ale to nie jest na temat. Prawda jest taka i wg statystyk ze Polska jest wczolowce najbezpieczniejszych krajów w Europie. Mniej
  • Odpowiedz
@sulejman: Czemu nie można uwzględnić wypadków jeśli mówimy o bezpieczeństwie? Dla trupa nie ma różnicy czy zabił go przypadkiem pijany Seba w BMW czy wybuchowy Mohammed. Co z tego że jeden zrobił to celowo, drugi nie -bezpieczeństwo to bezpieczeństwo, jedni i drudzy zabili niewinne osoby.

Rankingi są różne i uwzględniają różne czynniki, także trzeba podchodzić do każdego indywidualnie, zwłaszcza jeśli porównujemy konkretne zagrożenia. Nawet jeśli uznamy Polskę za kraj bezpieczniejszy od
  • Odpowiedz
@MMurzinio: No widzisz bo ty cały czas mówisz o powodach śmierci z różnych przyczyn, a ja, op i kilku innych tutaj o morderstwach i celowym spowodowaniem śmierci. W tym co przedstawiasz masz racje ale co to ma do zamachów? Dlaczego by tego nie wyolbrzymiać? To zbrodnia i to brutalna. Nie chciałbym aby ktoś z moich bliskich zmarł w taki sposób
  • Odpowiedz
@sulejman:

Dlaczego by tego nie wyolbrzymiać? To zbrodnia i to brutalna. Nie chciałbym aby ktoś z moich bliskich zmarł w taki sposób


Poprzez takie sianie paniki i wyolbrzymianie tego ludzie pomagają tylko terrorystom osiągnąć cel. A władzy to tylko na rękę jako wymówka do inwigilacji - jak choćby właśnie w UK.

poza tym podlinkowałes przyczyny śmierci raka i samobójstw . A i chyba wypadków drogowych, a gdzie reszta.


Przecież nie o
  • Odpowiedz
@MMurzinio: a wiec uważasz ze powinnismy się z tym oswoić i o tym nie mówić? Powiem ci co będzie bo znam życie. Zrobią coś brutalniejszegp i na większa skale, byle zwrócić na sobie uwagę. No właśnie jak już mówisz ze mamy więcej śmierci to jakoś to uargumentuj a nie podałeś tylko wygodny dla siebie przykład
  • Odpowiedz
@sulejman: Nie uważam, z resztą piszę to chyba 3 raz w tym wpisie. Po prostu zrozumieć że to nie jest aż takie zagrożenie na jakie się je kreuje i nie nakręcać się nawzajem. Już wspomniane gwałty są większym problemem bo dotyczą większej ilości ludzi.

No właśnie jak już mówisz ze mamy więcej śmierci to jakoś to uargumentuj a nie podałeś tylko wygodny dla siebie przykład


Mam w kółko pisać to samo?
  • Odpowiedz