Wpis z mikrobloga

Panowie, mam lapka w chwili obecnej (970m 16gb Ramu, 256 SSD M.2 NVM. i7 6700) ale raczej nie spelnia moich oczekiwan co do wydajnosci, wiec chce sobie zlozyc jakis nisko profilowy PC - cos co moge spakowac do plecaka (Sam kadlubek) skompletowalem taki zestaw:

https://de.pcpartpicker.com/list/gGN9Yr

I teraz pytanie ekspertow, co zmienic, co zostawic, budzet ~2k ojro

Do tego potrzbeuje jakis monitor, dodam ze sprzet glownie do do gier.

Dzieki z gory!

#pcmasterrace
  • 22
  • Odpowiedz
@golomb13 "kadłubek" Rozbawiło mnie to.

@tashai Tam nie siedzi jakiś potwór, tylko coś bardziej energooszczędnego. A na kadłubku są wloty powietrza, pewnie tam gdzie wiatraki grafiki i cpu więc nie ma się co przejmować.
  • Odpowiedz
@golomb13 zastanawiam się czy jest może na rynku jakieś małe chłodzenie wodne AiO, bo mogłoby być wydajniejsze oddawanie ciepła :p
Zawsze mnie fascynowały takie kompaktowe konstrukcje, ale czy mobilny pc to dobra alternatywa dla laptoków, to nie wiem. Te obudowy troche bardziej nadają się do jakiś kin domowych czy coś w tym stylu. Najbardziej bałbym się o slot pcie, czy pod wpływem drgań i masy karty, nie weźmie się i nie
  • Odpowiedz
@Christophy Myślę, że op wybrał 1080, właśnie po to by w grze w hd, karta nie grzała się do 70+ stopni C.

@golomb13 1080ti to byłby trochęoverkill dka tego procka, bottlenecku by raczej nie było, ale napewno lepiej wypadłby 7700k. SSD bym zostawił, ewentualnie dołożyć jakiś zewnętrzy magazyn na dane.
  • Odpowiedz