Wpis z mikrobloga

Odkryłem, że mam lordozę (chyba nie jakąś hiper, bo spokojnie MC robię bez bólu itp). No i od razu google,YT no i z tego co wywnioskowałem, to muszę przestać robić MC (co jestem skory zrobić), ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, czy muszę zaprzestać przysiadów ? Bo to jednak, by zabolało mnie. Zna ktoś odpowiedź na to pytanie i ewentualnie jakie ćwiczenia jeszcze poza deską, żurawiami ?
#mikrokoksy
  • 5
@hubcio12114: Jeśli nie odczuwasz dyskomfortu i robisz poprawnie technicznie kontrolując przeponę oraz brzuch nie widzę przeszkód dla których nie miałbyś tego robić, powinno wręcz zadziałać to rehabilitacyjne - tu niestety przez internet nie powiem dokładanie co i jak musiałbym Cię tam dotknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale zazwyczaj osoby z lordozą mają osłabiony pośladek i rozciągnięte mięśnie brzucha oraz prostownik - więc wzmacniając te elementy innymi ćwiczeniami
@Kasahara: No właśnie oglądałem coś tam typa mówił, że przy przysiadzie wystarczy kontrolować miednicę no i standardowo spięty brzuch itp. Tylko, że pokazywał on to "na sucho" bez sztangi i właśnie mnie to zastanowiło czy ze sztangą jest taki sam schemat działania. W każdym bądź razie dzięki za info !( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hubcio12114: Ogólnie takie rzeczy powinno się pokazywać na obciążeniu - ponieważ zazwyczaj dupa więcej wazy aniżeli pusta sztanga i jest zupełnie inny środek ciężkości. Jak chcesz coś z neta, to na kanale KFD Seba Kot pokazuje w miarę okej i pewnie na kanale Barbell Brothers bedzie, z zagranicznych alan thrall będzie łatwy dla laika dla rozumienia