Wpis z mikrobloga

Rybnik: Kolejne miasto, w którym karta płatnicza staje się biletem <<< znalezisko
Rybnik dołączył do miast, w których karty płatnicze oraz telefony z NFC mogą zastępować bilet. To trzecie po Świebodzicach i Jaworznie tego typu wdrożenie w Polsce.

We wtorek 16 maja w wybranych autobusach ZTZ Rybnik została wprowadzona możliwość płacenia za przejazd bezpośrednio za pomocą karty płatniczej VISA/MasterCard, jak również telefonem komórkowym wyposażonym w moduł NFC. Celem wdrożenia jest z jednej strony obsługa pasażerów niedysponujących w danej chwili gotówką w celu uiszczenia opłaty za przejazd, z drugiej zaś odciążenie kierowców w zakresie obowiązku prowadzenia gotówkowej sprzedaży biletów. To pierwszy etap większego projektu reorganizacji systemu transportu publicznego w Rybniku.


Główna zaleta to prostota

Doświadczenia zdobyte przy tej okazji pomogą rozwijać system w kierunku wprowadzania nowych usług płatności w autobusach. Obsługa pasażerska w nowym modelu będzie bardzo prosta. Jedynym zadaniem pasażera będzie wybranie na ekranie kasownika odpowiedniej taryfy i zbliżenie karty płatniczej. Nic nie będzie drukowane, ani kasowane – w trakcie kontroli wystarczy zbliżyć kartę bankową do urządzenia kontrolerskiego, a wirtualny bilet przypisany do karty będzie widoczny dla kontrolera.

(...)


#polska #rybnik #komunikacjamiejska #technologia #autobusyboners #transportpubliczny #mikroreklama
Pobierz
źródło: comment_ediP8KDfmNDTRx0Q9ozBzHXWjZxSTQsS.jpg
  • 7
@RPG-7: Ale to nie chodzi o drukowanie. Karty miejskie wykorzystywane w różnych systemach komunikacji jak np. PEKA są specjalnymi produktami wykorzystywanymi albo tylko do przejazdów w transporcie zbiorowym albo do wykorzystania z produktów i usług oferowanych przez samorząd lokalny.

Tutaj masz wykorzystaną kartę bankomatową, czyli istniejący produkt. Taką kartę jaką płacisz w sklepie czy wybierasz pieniądze w bankomacie.

Najprostszy system jaki obecnie może istnieć.