Wpis z mikrobloga

**Lista rzeczy, która mnie wku*wiają w Polsce : #polska ( kolejność przypadkowa!!!** )
- dany problem nie dotyczy wszystkich Polaków. istotne jest to, że występuje w tym kraju i niesamowicie wku*wia (czytaj: irytuje). lista nie jest pełna i pewnie nigdy nie będzie -
1. Kibolstwo - każdy o tym słyszy co jakiś czas
- w Irlandii czy Islandii ten problem nie istnieje. Często kibice rywalizujących drużyn siedzą razem w jednej knajpie i dopingują swoje drużyny, a po meczu gadają razem przy piwku o piłce i innych rzeczach (mecz się skończył, czekają na kolejne).
2. Niska Kultura Osobista - podam prosty przykład: ludzie, którzy mieszkają na tym samym osiedlu od wielu lat, ba, w tym samym budynku nie mówią sobie 'Dzień Dobry' i przechodzą koło siebie jakby się nie znali.
3. Zaniedbana Higiena Osobista - odczuwalna głównie latem w transporcie publicznym.
4. Upolitycznanie Informacji, które z polityką nie są związane - patrz np. wykop główna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Janusze Biznesu - nie muszę chyba wyjaśniać
6. Dowartościowywanie się Kosztem Innych - przykłady znam z pracbaza znajomych, widać to też i na wykopie.
7. Brak Szacunku dla Dóbr Wspólnych - czyli zaśmiecanie trawników, rzucanie niedopałków, bazgranie po ścianach i transporcie publicznym.
8. Brak Wychowania Ekologicznego - segregacja śmieci jest na bardzo niskim poziomie w Polsce. do tego dochodzi śmiecenie w lasach...itd.
9. Brak Życia Poza Własną Piwnicą - gdy byłem uczniem, to większość czasu wolnego spędzałem na boisku lub w innych miejscach, gdzie 'coś było grane', a teraz widzę pustki - dotyczy to ludzi w każdym wieku - ludzie starzy siedzą w domach, ludzie młodzi siedzą w swoich piwnicach.... w Hiszpanii, we Włoszech, w Portugalii tak nie ma tzn. więcej osób cieszy się z życia, spędzając czas poza domem (tu nie chodzi o klimat, bo podobne akcje widziałem też w 'zimnych' lub 'deszczowych' krajach).
10. Wieczne Narzekanie i Porównywanie się z innymi (ta lista jest tego najlepszym tego przykładem ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
pierdze - **Lista rzeczy, która mnie wku*wiają w Polsce : #polska ( kolejność przypad...

źródło: comment_jFgKi8426YXcNiPAg7wrGiHh7jHm6rXZ.jpg

Pobierz
  • 20
@pierdze: moja lista
1. Chore jest ze państwem w 21 wieku rządzi kościół
2. Polacy są głupi (patrz wyżej)
3. Bardzo niska higiena osobista i ogólne zadbanie szczególnie u mężczyzn (jak robisz cos więcej niż mycie sie raz na tydzień to pedau XD)
4. Zerowa kultura (szczególnie widać to na drogach)
Ogólnie to godzinami mógłbym wypisywać w sumie XD nienawidzę tego kraju. Skończę tylko studia i stad #!$%@?
9. Brak Życia Poza Własną Piwnicą - gdy byłem uczniem, to większość czasu wolnego spędzałem na boisku lub w innych miejscach, gdzie 'coś było grane', a teraz widzę pustki - dotyczy to ludzi w każdym wieku - ludzie starzy siedzą w domach, ludzie młodzi siedzą w swoich piwnicach.... w Hiszpanii, we Włoszech, w Portugalii tak nie ma tzn. więcej osób cieszy się z życia, spędzając czas poza domem (tu nie chodzi o
@SzczytDrabinySpolecznej: kiedyś tak nie było w Polsce. a po drugie to pojedź do np. Hiszpani lub Irlandii i zobacz, że starsi ludzie nie siedzą (bezczynnie) w swoich domach.
@miracless: to moja lista polskich frustracji ( ͡° ͜ʖ ͡°) staram się mieć #!$%@?, ale czasem się po prostu nie da.
@pierdze: ale nie rozumiem, w czym problem? Jak wychodzisz z domu to poznajesz ludzi aktywnych, co Cię inni obchodzą? Może po prostu piwniczysz, w moim środowisku większość ludzi ma jakieś pasje i żyje aktywnie.

2. Niska Kultura Osobista - podam prosty przykład: ludzie, którzy mieszkają na tym samym osiedlu od wielu lat, ba, w tym samym budynku nie mówią sobie 'Dzień Dobry' i przechodzą koło siebie jakby się nie znali.


Sam
Jak wychodzisz z domu to poznajesz ludzi aktywnych


@SzczytDrabinySpolecznej: nie widzę ich na mieście (oprócz centrum), nie siedzą pod blokiem i nie grają np. w bulle.

Sam nie mówisz Dzień Dobry, to i Tobie nie mówią


@SzczytDrabinySpolecznej: mówię. i tylko gdy ja powiem jako pierwszy, to odpowiadają. to nie jest tylko moje doświadczenie.

może siedzisz w #!$%@? środowisku?


@SzczytDrabinySpolecznej: mam porównanie, bo nie siedzę w jednym, a w kilku
@rider3031: pewnie tak, choć lista byłaby inna. inne rzeczy wkurzają w Ameryce Środkowej, inne w Omanie....itd. te, które wymieniłem są specyficzne dla nas - Januszy Biznesu nie ma w innych krajach Europy Zachodniej tylu, ilu jest w Polsce....itd.
@pierdze: Ja to widzę tak cumplu - w Polsce jeszcze jeszcze wiele osób spod sztandaru Homo Sovieticus. Czyli wszędobylski egoizm, zaściankowość i wszystko co jest wspólne jest niczyje. Pozostaje nam, którzy widzą ten problem świecić przykładem i mieć nadzieję, że w miarę czasu wszystko zacznie zmieniać się na lepsze. Wychowuj swoją rodzinę dobrze, bądź miły dla innych. Kreuj ten naród własnym przykładem, bądź kimś, kogo sam chciałbyś spotkać na ulicy. Z