Wpis z mikrobloga

"Zobaczyć Neapol i umrzeć" A co w wypadku jeśli Neapol już widziałeś? To znaczy, że na prawdę można umrzeć szczęśliwym?

Każdy z nas chciałby zrobić/dożyć/ do czegoś, po czym mógłby sobie powiedzieć, że jest zadowolony i niczego więcej nie oczekuje. Ale nie każdy o tym myśli, w końcu jesteśmy młodzi hehe kto by sobie głowę tym zaprzątał.

Też miałem to w poszanowaniu do czasu.W końcu wyznaczyłem sobie graniczną datę, do której trzeba dożyć.
13.07.2075. Czemu akurat ta data? Jest to dzień, w którym na obszarze naszego kraju będzie można ujrzeć obrączkowe zaćmienie słońca. Wiadomo, do tego czasu czeka nas 6 głębokich zaćmień gdzie słońce zakryte będzie w ponad 60% + z 20 mniejszych ale tylko to jedno będzie wyjątkowe gdzie przez teren naszego krajubędzie przechodzić linia całkowitego zaćmienia. Żadna kometa Halleya, czy inne 'komety stulecia' ( #ison bulwo pamiętam! ) nie zrobią takiego wrażenia jak to jedno zaćmienie*

58lat. Część z nas będzie już po 80, część będzie już dawno martwa, ale ja wierzę, że zobaczę to na własne oczy (òóˇ)




#ciekawostki #rozkminy #astronomia
bylu - "Zobaczyć Neapol i umrzeć" A co w wypadku jeśli Neapol już widziałeś? To znacz...

źródło: comment_F61GEhnsuTBvw7MzEZwni5UgbmjnDwTq.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
58lat. Część z nas będzie już po 80


@bylu: jeśli dożyję - będę miał 99. Dlatego nie ryzykuję i jadę za równe 10 lat na Gibraltar :)
  • Odpowiedz
@bylu: jak ze dwa lata temu to planowałem to dotarło do mnie, że moje starsze dziecko które wtedy jeszcze było w przedszkolu - będzie pełnoletnie :)
  • Odpowiedz
@bylu: Najbardziej mnie #!$%@? boli, że pełne zaćmienie słońca było widoczne w Polsce, za mojego życia. I co?
I go #!$%@? nie widziałem, bo nasi wspaniali nauczyciele w podstawówce twierdzili, że nie można tracić czasu na głupoty i trzeba robić tabliczkę mnożenia i inne gówna, które nie mogą poczekać pół godziny.
#!$%@? umysłowy beton ()
  • Odpowiedz
nasi wspaniali nauczyciele w podstawówce twierdzili, że nie można tracić czasu na głupoty i trzeba robić tabliczkę mnożenia i inne gówna, które nie mogą poczekać pół godziny.


@GoodPain: Coś zmyślasz. Ostatnie całkowite zaćmienie Słońca w Polsce było 30 czerwca 1954, a bardzo głębokie z 1999 (błędnie uważane przez wiele osób za całkowite, chociaż pas widoczności przechodził przez Węgry) miało miejsce w sierpniu. Obydwa w czasie wakacji. Więc jak?
  • Odpowiedz