Wpis z mikrobloga

O autostradach w #uk można powiedzieć dużo dobrego, ale co jak co, i to mówią też sami Anglicy, oni naprawdę #!$%@? radzą sobie z wypadkami. Często byle stłuczka prowadzi do gigantycznych zatorow bo zamykają przez to 2 -3 pasy itp. Nie mówiąc już o akcji jak teraz kiedy stoję w korku na m6 bo był wypadek i zamknęli wszystkie pasy. W innych krajach działa to znacznie znacznie lepiej i w takich sytuacjach jak teraz robi się wszystko by otworzyć choć jeden pas jak najszybciej . W uk potrafią trzymać zamknięta całkowicie autostradę nawet kilka godzin... Nie mówię już o braku takich rozwiązań jak połączenia awaryjne między jezdniami które w sytuacji kiedy naprawdę nie da się otworzyć drogi pozwalalyby na puszczenie ruchu jednym pasem drugiej jezdni żeby choć trochę ratować sytuację.
#gorzkiezale
  • 7
  • Odpowiedz
@trustME: obilo mi sie o uszy, ze zamykaja wszystkie pasy tylko wtedy kiedy sa ofiary smiertelne. W innych wypadkach chociaz jeden jest otwarty. Nie wiem ile w tym prawdy bo tylko raz zdarzylo mi sie stac w korku na kompletnie zamknietej M40 pare godzin.
  • Odpowiedz
@bacteria: widziałem też zamkniętą całkowicie jak lądował helikopter, do byle jakiego wypadku całej nie zamykają. Widziałem zamknięty tylko jeden czy dwa pasy na M25 przy kolizji.
  • Odpowiedz
@trustME: (Chyba) tak samo jak w Polsce zamykaja wszystkie tylko przy ofiarach smiertelnych bo w Polsce juz pare razy stalem w korku bo zamkneli wszystkie (raz przez to nie zdarzylem na samolot) a w UK jeszcze nie widzialem zeby wszystkie zamkneli bo zawsze byl jeden-dwa pasy zostawione otwarte
  • Odpowiedz