Wpis z mikrobloga

@KrulWykopu: heheszki heheszkami, ale na boga już przestańcie z tym wzywaniem Marahina i gadaniem "za mirkots było lepiej". Nie #!$%@?, nie było lepiej, Marahin i jego zgraja była tak samo złą administracją jak administracja WykopOTS, tylko objawiało się to w inny sposób.

Nauczcie się, że amatorskie podejście plus patologiczna, roszczeniowa społeczność (w dodatku tibijska) nie może po prostu wypalić...
@Glibnes: nie po to sie produkowalem w 10 postach rok temu na tagu #mirkots zebyscie teraz mi nawijali, ze niby tam bylo tak samo, tam bylo 10000 razy lepiej, prosze cie, bugi byly naprawiane, wszystko bylo ok, jedyne do czego moglbym sie przyczepic, to to, ze bylo dozwolone zbyt duzo fragow, a reborny i parcele (zalozyciele wykopots xD) #!$%@? serwer pekowaniem, i jeszcze mieli czelnosc mowic, ze to przez brak updatow,
@KrulWykopu: Przepraszam bardzo, ale jak dziś pamiętam "wielką dyskusję na TSie" Marahina, gdzie padło właśnie "robimy to za darmo trochę szacunku", tylko w innych słowach (dużo ostrzejszych, Marahin potrafił się nieźle #!$%@?ć, co było równie żałosne jak ostatnie wypociny Bernadki).

MirkOTS padł dokładnie z tych samych powodów co WykopOTS:
* amatorszczyzny (wiem jak to wyglądało od środka, bo przez jakiś czas "pomagałem" przy programowaniu - kod wyglądał tragicznie, już nie wspominając
@KrulWykopu: Osobiście, do czasu zamknięcia serwera nie odczułem tych "problemów" wynikających z #!$%@?ści administracji o której ty piszesz. Może wystarczyło być normalnym i nie szkodzić innym. Jedyne co można im było do tego momentu zarzucić to to, że nie potrafili sobie poradzić z ludźmi działającymi na szkodę serwera (punkt 1 - amatorszczyzna w zarządzaniu). Ten sam problem był w ekipie Jaśka.
@marahin: Oceniam to co wy pisaliście, nie całość TFSa. Byłeś odpowiedzialny za programistów, nie potrafiłeś utrzymywać ich w ryzach (z resztą nie dziwne, bo na tamten moment sam nie miałeś doświadczenia), więc tak, obarczam winą Ciebie, bo ty byłeś "liderem" zespołu.
@marahin: I tak, kod Romana (albo ogarniany pod jego okiem) jest niewiele lepiej,ale jednak lepiej ustrukturyzowany niż "mirkotsowy". Łatwiej się go czyta i łatwiej dojść do tego co powinien robić.
@Glibnes: OK. Przykro mi. Nie uważałem ze jestem liderem zespołu programistów, i nadal nie uważam ze ktokolwiek z tamtych osób "programista" był, być może z tego to wynikało.
@marahin: widzę że już zaczynasz się obrażać, ale to co napisałem nie jest w pełni "hejtem" na was, a bardziej uwypukleniem wspomnianej przeze mnie amatorszczyzny. Widać było że na tym projekcie zarówno wy, jak i ekipa Romana, uczyła się co i jak. Od takich ludzi nie można oczekiwać cudów niewidów, jak to niektórzy by chcieli, ale nie potrafią zrozumieć.
@Glibnes: nie obrażam sie, zwyczajnie szanuje Twoje zdanie, masz prawo do swoich opinii i wyciągania wniosków :) napisałem jak ja to widzę, i ze być może Twoje wnioski wynikają pośrednio przez to jak ja postrzegałem sytuacje.
@Glibnes: wspomniałem o dwóch przykładach od ręki:
- https://wykopots.pl/folderMessageOfTheDay/MessageOfTheDay/MessageOfTheDay/MessageOfTheDay.txt - z takiego adresu jest pobierany MOTD dla klienta. Nie wiem dlaczego, i nie ma to większego sensu dla mnie, ale być może moje subiektywne poczucie przejrzystości różni się od Twojego.
- HTTPS. Choć wykopots jakoś wspiera HTTPS (bo odpowiada bez rzucania błędem certyfikatu) - nie wiem jak z formularzami, bo domyślnie ZnoteAAC się z tym sypał, przynajmniej kiedyś - to nie
@marahin: Ty mówisz o rzeczach związanych z konfiguracją serwera, ja o kodzie - dwie różne sprawy.
To co wrzuciłeś jest oczywiście jak najbardziej zasadnym zwątpieniem w "jakość", ale jednak nie to komentowałem.