Wpis z mikrobloga

@WeselnyGiermek00: gdybyś wolał wersję audio, tutaj był hangout podczas którego ta koncepcja została pierwszy raz przedstawiona światu: https://www.youtube.com/watch?v=EmHrwuvoK3I&feature=youtu.be&t=22m50s


Skrót koncepcji.

Jeżeli token reprezentuje własność sieci (posiadając 1% wszystkich bitcoinów, jesteś tak jakby udziałowcem 1% sieci), wniosek z tego jest taki, że powinieneś być uprawniony do korzystania z 1% przepustowości sieci.
@noisy: nie zadziała :) "y time a user’s moving average exceeds the current network limit their transaction is delayed until their average falls below the limit."
No to masz giełde która wysyła mnustwo coinów z jednego adresu jak np. Polo i uwalasz ich biznes :D bo płacą coraz więcej za to że uzywają sieci
@WeselnyGiermek00: właśnie edytowałem wpis, kiedy odpowiedziałeś i nie mogłem już zatwierdzić edycji (skąd ja wiedziałem, że do tego się przyczepisz (słusznie))

Koszt transakcji ponosi cała sieć. Górnicy (Wintesses) dostają swoją część z blocku, więc oni o zarobek się nie martwią. Mają zawsze zapełnić blok transakcjami. Jak transakcji byłoby za dużo, to poczekają chwile Ci, którzy ostatnio transakcji robili za dużo w proporcji do stanu swojego konta.
@WeselnyGiermek00: problemem było by to, gdyby wszyscy użytkownicy giełdy postanowili wszystko wypłacić, ale w ratach po 0.001 STEEM.

Natomiast giełda może powiedzieć przecież, że możesz wypłacić raz na X czasu, a jeżeli częściej to kwotę nie mniejszą niż Y
@noisy: podejrzewam że Ci co trzymają blockchain steem na dysku to mają za to jakiś profit , ale dłużej perspektywie czasu to się posypie pewnie bo koszt utrzymania blockchain będzie większy od dochodów bo blockchain rośnie a dochody już nie koniecznie i tak do ostatniego górnika. Takie ponzi jak ETH póki początek nikt nie używa to problemu nie ma jak stanie się popularny to zobaczymy problemy.
@noisy: ja bym to widział inaczej masz jakąś flagę że jak treść jest fajna ludzie płacą za podtrzymanie tego w systemie to juz kwestia modelu jak. TO co nie opłacalne wypada z blockchain. Można by reklamy podpinać pod steem i jakoś by to ciągło.
Chcesz obejrzeć materiał kliknij coś takiego. teraz to nie ma sensu jak dla mnie fajne krypto ale model ekonomiczny jest do bani. ( ͡° ͜ʖ
@WeselnyGiermek00: Steem podobnie jak LISK bazuje na Delegated Proof of Stake.

Liczba aktywnych górników jest ograniczona do 21: https://steemit.com/~witnesses

pozostali są w pogotowiu otrzymując co jakiś czas coś do autoryzacji.

Koszt utrzymania tych górników... jakby to powiedzieć... dużo mniejszy niż w BTC :)

powiesz, że no ale jak to, 21? że to przecież centralizacja. Fakt jest jednak taki, ze te osoby, mogą być odwołane ze stanowiska przez społeczność w każdym momencie