Wpis z mikrobloga

Mirki,

moja dziewczyna dzisiaj miała lecieć z Krakowa do Salzburga linią lotniczą Austrian Airlines. Lot z Krakowa do Wiednia odbył się bez problemu. Niestety lot OS917 zakończył się awaryjnym lądowaniem złomu Bombardier Dash 8 Q400 na lotnisku w Wiedniu. Oczywiście nikomu nic się nie stało i linia zaproponowała transfer autokarem na 2 koniec Austrii (jak to kobieta zgodziła się pojechać autobusem zamiast pociągiem).

Związku z tym że moja dziewczyna jedzie tam służbowo i musiała dzisiaj być na miejscu o 14 a nadal jest w drodze co jej przysługuje? Ma szanse uzyskać odszkodowanie?

#austria #wieden #linielotnicze #lotnictwo #problemypierwszegoswiata #austrianairlines
  • 14
@Adzje: problem jest że teraz jest bez zasięgu bo jedzie pewnie autostradą a oczywiście w Austrii w górach jest problem z zasięgiem.
zakończył się awaryjnym lądowaniem złomu Bombardier Dash 8 Q400 na lotnisku w Wiedniu. Oczywiście nikomu nic się nie stało


@murarz13: @bisu: A to było na pewno lądowanie awaryjne (z przyjęciem "pozycji awaryjnej" przed przyziemieniem i asystą karetek i straży pożarnej na płycie), czy zwykłe lądowanie tyle, że nierozkładowe?
@jeszcze_raz: przyjmuje że wariant 2. Jeszcze nie wiem nic... wiem tylko że było awaryjne lądowanie i tylko tyle. Przekazała mi że nagle zaczęli zawracać i nikt z obsługi nie powiedział z jakiego powodu.