Wpis z mikrobloga

Wiem, że pytanie jak zacząć pojawia się 3 razy dziennie. Ale moje jest trochę inne. Trzy lata temu miałem uraz rdzenia i niestety jestem i pewnie będę uwięziony w domu. Do poprzedniej pracy nie wrócę, a z czegoś trzeba żyć. Od początku roku uczę się Javy na własną rękę i mam w miarę ogarnięte podstawy (zasady programowania obiektowego, połączenie z bazą danych przez jdbc, do tego GUI w JavaFX ). Internet mówi, że staż z taką wiedzą byłby do wzięcia. Ale niestety nie z domu :-/. I tu właśnie jest mój problem i pytanie. Co zrobić żeby jak najszybciej chwycić cokolwiek jako programista zdalny? Im dłużej w tym siedzę tym większym problemem mi się to wydaje. Może powinienem się przesiąść na inny język? Widzę, że Ruby ma bardzo duży procent programistów zdalnych. Może ktoś rozjasni mi drogę

#programista15k #programowanie
  • 27
@imatowel: pewnie dlatego, ze w ruby tworzy sie mniejsze projekty niz w javie, osobiscie polecam python i django, zacznij od stworzenia strony na jakims bezplatnym serwerze np heroku, duzo czasu Ci nie zejdzie na nauczenie sie go, z tydzien jak masz juz podstawy. Wrzucaj projekt na githuba (wlasnie jak jeszcze nie umiesz to naucz sie gita). I wysylaj cv, moze ktos sie odezwie. Swoja droga w ruby jest framework podobny do
  • 0
@FailedNormie Dlatego próbuję określić sobie jakąś sensowną ścieżkę. Myślę, że łatwiej będzie mi zacząć jeżeli wymaganie pracy zdalnej będzie "standardem" w danej niszy. A nie kolejną komplikacja, którą pracodawca musi przełknąć
  • 0
@Kicer86 Z naciskiem na czasem, było by to możliwe. Zresztą za jakiś czas może być dużo lepiej, w ostatnich miesiącach moje możliwości zdecydowanie się poprawiły. I prawdopodobnie będę miał w tym roku operację po której odzyskam tricepsy. Ale może być różnie więc nie chcę szukać drogi w której to polepszenie będzie niezbędne
  • 0
@Ojjojo Mam zaliczone 2 Politechniki Wrocławskiej. Później prowadziłem własną działalność. Ale przedmioty matematyczne zaliczone mam wszystkie, trochę to ułatwia sprawę. Że to początek drogi to wiem, ale temat założyłem żeby zdecydować w którym kierunku iść.
@imatowel: Popatrz na kierunek, w którym łatwiej jest o pracę zdalną. W javie backendowej będzie problem, przynajmniej ja rzadko widzę takie oferty, natomiast w androidowo-mobilnej będzie już dużo łatwiej. Jeśli chodzi o różne języki -> użyj jakiegoś codeschoola, zrób w kilku popularnych podstawowe tutoriale, zobaczysz które Ci leżą, a które nie. Ja np. nie byłbym w stanie pisać w RORze ze względu na brak typowania. Dodatkowo możesz zwrócić uwagę na próg
  • 0
@Sn3jku Mam dokładnie takie same odczucia co do javy, dlatego mam wątpliwości czy mój kierunek jest słuszny. Android też wydaje mi się niezły, ale musiałbym do nauki zmienić sprzęt. Android studio ma spore wymagania
@Ojjojo: srsly bez dyplomu OP nie ma co szukać into programista ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sratytaty. 2 lata biorąc pod uwagę zaangażowanie i aktualną wiedzę OPka też są przesadzone.
@Ojjojo: To bardzo ciekawe co piszesz, bo przynajmniej połowa moich znajomych programistów go nie ma i radzą sobie bardzo dobrze. Wiesz, że OP w pierwszym poście poruszał problem 'jak zdobyć staż zdalnie, nie mając możliwości wyjścia z domu', a Ty radzisz mu 'nabrać doświadczenia komercyjnego'?