Wpis z mikrobloga

Mirki dowiaduje się powoli na temat Mortgage i kupna domu i jednego nie jestem pewna.

Czy biorąc 2 years fix rate, da radę przewidzieć interest rate po tym okresie? Chodzi mi przynajmniej o zbliżona kwotę jaką będę musiała zapłacić za miesiąc?

#uk #anglia #mortgage
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Calverleyy: Nie da się tego przewidzieć, ale można podejżewać że będzie wyższa niż obecnie, bo prawdopodobieństwo utrzymania niskich stóp procentowych na obecnych poziomach przez następne 5 lat jest dość niskie. Weź pod uwagę że zaledwie 10 lat temu stopa procentowa wynosiła ponad 5%. Przelicz sobie koszt kredytu ze stopą 5%.
  • Odpowiedz
Czy biorąc 2 years fix rate, da radę przewidzieć interest rate po tym okresie? Chodzi mi przynajmniej o zbliżona kwotę jaką będę musiała zapłacić za miesiąc?


@Calverleyy: oczywiście, że się nie da. Skąd bank ma wiedzieć jakie będą stopy procentowe za 2 lata? Wpisz sobie w dowolnym kalkulatorze stopę procentową np.5%, która jest dużo wyższa od obecnych i zobaczysz jak zmieni się kwota. Stopy procentowe raczej już nie spadną, a
  • Odpowiedz
@Gensek: @trustME: @patrol798: jeszcze jedno pytanie. Znalazłam dom i staram się o decision in principle czyli wstępną zgodę na mortgage. Czy w tym momencie muszę się już decydować odnośnie szczegółów pożyczki? Takich jak depozyt (wiem ile jestem na ten moment dać, ale możliwe że w ciągu kilku tygodni ta kwota wzrośnie dwukrotnie)czy fix rate będzie na 2 czy 5 lat itp? Czy to można zmienić w
  • Odpowiedz
Takich jak depozyt (wiem ile jestem na ten moment dać, ale możliwe że w ciągu kilku tygodni ta kwota wzrośnie dwukrotnie)czy fix rate będzie na 2 czy 5 lat itp? Czy to można zmienić w trakcie procesu załatwiania papierkowej roboty kupna domu?

odpowiedz zgłoś link

@Calverleyy: nie mam pojęcia, wydaje mi się, że można, ale przedłuży to cały proces. Nie ma się co zastanawiać tylko bierz 5 lat. Jakie są
  • Odpowiedz
@patrol798: wiesz, nie mam całego 10%wkladu własnego póki co, jednak możliwe że będę miała ponad to,stąd pytanie. Dlatego moje oprocentowanie nie jest 1,7 tylko ok 2,5< Plus 2lata a 5lat to jednak spora różnica w miesięcych opłatach
  • Odpowiedz
@patrol798: @Calverleyy: Interest rate jest teraz zdaje sie 0.25. Jaki czas temu Carney mowil, ze planowane podniosienie jest za 2 lata. Natomiast ostatnio (w zeszly czwartek) mowil, ze mozliwe jest podniesienie szybciej zaleznie od przebiegu negocjacji Brexitowych. Wiekszosc ekonomistow przewiduje szybsze podniesienie stop (byc moze poczatek 2018?). Inna sprawa o ile podniosa, mysle ze nie bedzie tutaj jakichs skokowych zmian a raczej powolne stopniowe zwiekszanie.
  • Odpowiedz
@Calverleyy: Tak bank cie poinformuje o tym jakie oprocentowanie bedziesz miec po zakonczeniu 2 letniego okresu - jednakze to moze sie w ciagu tych dwoch lat zmienic w zasadzie dowolnie.
Generalnie po uplywie 2 lat przenosisz sie do innego banku ze swoim mortgage i w innym banku bierzesz promocyjny fixed
  • Odpowiedz
@simia: @patrol798: @Calverleyy @trustME:

Wg mnie dużo zależy od sytuacji osoby biorącej kredyt. Główne pytanie jakie należy sobie postawić to: ile nadpłaty miesięcznie chcę robić? Jeśli odpowiedź brzmi 0Ł to lepiej zdecydować się na 5 letni z racji na stabilność (Należy pamiętać że za 5 lat i tak trzeba zrobić remortgage więc warto zrobić sobie symulację z kilkoma wariantami oprocentowania aby nie obudzić się z ręką w nocniku). Trzeba pamiętać o tym że 5 years fixed będzie zawsze droższy od 2 years fixed. Np w moim przypadku:

2 yers fix 2,04% nationwide 85% L/V
Pan_Wloczykij - @simia: @patrol798: @Calverleyy @trustME:

Wg mnie dużo zależy od s...

źródło: comment_AUidDVGAJqQ3AsWhNHywtKoXhzHo1kJs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz