Wpis z mikrobloga

#odkryjswietokrzyskie

W Świętokrzyskim można oglądać rekiny, rafy koralowe, rybę fugu czy błazenki którym sławę przyniósł film Gdzie jest Nemo. W sumie znajduje się tu 8 różnych biotopów i ponad 300 gatunków ryb. Była to moja pierwsza wizyta w oceanarium* i byłem pod ogromnym wrażeniem. Oceanika bo o niej mowa znajduje się koło Zagnańska kilka kilometrów od #kielce.

*- nie jest to oceanarium ponieważ nie spełnia wszystkich kryteriów ale i tak jest super ;)

Pełna relacja i dużo zdjęć dostępne tutaj: http://roadtripbus.pl/oceanika-swietokrzyska-polana/

#odkryjswietokrzyskie <<<---- jeśli się podobało to zapraszam do obserwowaniu tagu, będzie mi również miło jeśli dasz plusika.

Kolejny artykuł w ramach serii pojawi się na stronie i mirkoblogu już za 2 dni!

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje miejsc, które warto odwiedzić to piszcie w komentarzach.

Miłego dnia!

#podrozujzwykopem #ryby #akwarystyka
MG78 - #odkryjswietokrzyskie

W Świętokrzyskim można oglądać rekiny, rafy koralowe,...

źródło: comment_yTYSzASafibcyfsI3xVKNS7ZeuBT9wwP.jpg

Pobierz
  • 4
@ambereyed: Ja ostatnio dużo po świętokrzyskim jeżdżę więc same znajome miejsca. Byłem zaskoczony jednak, że np znalazł się tam Maleniec (też opisywany przez nas)
@MG78: dla mnie Maleniec spowszedniał, może dlatego że mam za blisko, ale i tak o wiele ciekawszy niż sielpia, no i są pokazy rycerskie ;) w rejonie także bardzo mi się podoba kościół w Lipie oraz tereny rzeki Czarnej.